Aktualności Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny

Wrześniowe wydarzenia w Teatrze Muzycznym

W ostatnią sobotę spektaklem Jutro będzie za późno pożegnaliśmy się na czas remontu* z Pałacem Dąmbskich. Tymczasem serdecznie zapraszamy na wrześniowe wydarzenia już do nowej tymczasowej siedziby – na Rynek Nowomiejski 28 oraz na ul. Sienkiewicza 38.

Naszą działalność na Rynku Nowomiejskim 28 rozpoczynamy nastrojowym koncertem duetu João de Sousa & Fado Polaco, który odbędzie się 9 września (g. 19:00).  João de Sousa to wokalista, gitarzysta i kompozytor pochodzący z Porto w Portugalii. Od 12 roku życia związany z muzyką, a od kilku lat również z Polską. Finalista IV edycji programu X-Factor. Współpracował m.in. z Andrzejem Smolikiem, z zespołem Mikromusic  i Arielem Ramirezem – jednym z najwybitniejszych bandoneonistów w Europie. Koncerty João de Sousa to żywiołowa kombinacja południowego temperamentu i poetyckiej wrażliwości wprowadzająca w intymny świat pełen melancholii i nostalgii. Każdy występ to unikalna, nieprzewidywalna historia, opowiedziana prosto z serca. Artyście akompaniować będzie Dominik Gawroński na trąbce.

15 września (godz. 9:30 oraz 11:00) i 16 września (g. 12:00) zapraszamy z kolei najmłodszych miłośników teatru na spektakl Rosnę. Odbędzie się on na sali przy ul. Sienkiewicza 38. To namalowana światłem, muzyką i gestem opowieść o opiekuńczych aniołach i małej dziewczynce, która „rośnie” na oczach publiczności. Ze sceny nie pada ani jedno słowo. Spektakl to połączenie gestu i muzyki. Do potrzeb maluchów przystosowana została także scenografia: widzowie siedzą na miękkich poduszkach, na wyłożonej wykładziną podłodze, a scena znajduje się na tym samym poziomie co widownia.

Na deski Teatru Muzycznego we wrześniu (15.09, g. 19:00, 17.09, g. 18:00) powrócą Siostry Parry – wzruszająca historia dwóch sióstr Pegelman, które, wiedzione marzeniami o lepszym życiu, wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka wprost do Nowego Jorku. Szalone lata 20-te ubiegłego wieku, zderzenie wyobrażeń z rzeczywistością, życie emigranta – to wszystko składa się na jazzująco–swingującą muzyczną opowieść o marzeniach, miłości, przyjaźni i tęsknocie.

 

* Remont budynku będzie dofinansowany w ramach projektu pn. „Toruńska Starówka – ochrona i konserwacja dziedzictwa kulturowego UNESCO – etap II” z funduszy unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.