Wieczór z Gwiazdą

W „Wieczorze z Gwiazdą” wystąpi Natalia Kukulska wraz z jednym z najciekawszych, jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie – Atom String Quartet oraz czołowym polskim perkusistą, Michałem Dąbrówką. Będzie to wyjątkowa fuzja trzech podmiotów artystycznych polegająca na przełożeniu muzyki elektronicznej na kwartet smyczkowy. Muzycy z Atom String Quartet zaaranżowali utwory z ostatniej autorskiej płyty Natalii Kukulskiej pt.” Ósmy plan” w zupełnie inny, nieoczywisty sposób. Zastąpili typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik uzyskując niepowtarzalny efekt, który będzie można usłyszeć na żywo podczas ich wspólnego, akustycznego koncertu w Toruniu. Dołączy do nich współkompozytor piosenek Michał Dąbrówka, który zagra zarówno na perkusji jak i ksylofonie. W repertuarze znajdą się również inne utwory z repertuaru wokalistki i kwartetu.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. „Ósmy Plan” to jej najnowszy, podwójny album. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: “Ósmy plan” (2015) „CoMix” (2010), „Sexi Flexi” (2007), „Natalia Kukulska” (2003), „Tobie” (2001), „Autoportret” (1999), „Puls” (1997), „Światło” (1996 ).

Atom String Quartet stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Leipziger Jazztage, Festival Veranos de la Villa Madrid, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts. W 2011 roku ukazała się płyta „Fade In”, która zdobyła nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. Kwartet został uznany również „zespołem akustycznym” roku w dorocznej ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum. Atom String Quartet tworzą skrzypkowie – Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski.

Michał Dąbrówka jest jednym z najlepszych i najbardziej cenionych polskich perkusistów. Wzięty muzyk sesyjny, który ma na swoim koncie ponad setkę albumów nagranych z czołówką polskich artystów oraz współpracę koncertową z czołówką muzyków jazzowych. W ostatnich swoich produkcjach odpowiedzialny jest również za partie klawiszowe i aranżacje. Coraz częściej wykorzystuje również inne instrumenty perkusyjne, takie jak ksylofon czy perkusje elektroniczne.

Bilety w cenie 59/49 zł

Koncert odbędzie się w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.
Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Mecenasi: Nova Trading S.A., Fabryka Cukiernicza „Kopernik” S.A., EDF Toruń, Targi Toruńskie sp. z o.o.
Współorganizator: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Patronat honorowy objęli:
– Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. dr hab. Piotr Gliński
– Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki
– Prezydent Miasta Torunia – Michał Zaleski

Data: 28 sierpnia 2016 roku

Miejsce: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Godzina: 18:00

Bilety: 59 zł normalny 49 zł ulgowy