Weekend pożegnalny z Domem Mikołaja Kopernika

Zapraszamy na ostatni weekend wakacji (2-3 września) do Domu Mikołaja Kopernika na pożegnanie z miejscem narodzin toruńskiego astronoma. Przypomnijmy, że od września do czerwca 2018roku miejsce to zostanie zamknięte celem przeprowadzenia gruntownej rewitalizacji i otwarte ponownie (prawdopodobnie) przy okazji Dni Miasta Torunia 2018.

W programie imprezy m.in. wykłady, prelekcje, prezentacja planów oraz grafik koncepcyjnych nowej ekspozycji, gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych, KONKURSY Z NAGRODAMI w postaci książek o tematyce kopernikańskiej oraz piernikowe stoisko, na którym będzie można samodzielnie upiec toruński przysmak przedstawiający Mikołaja Kopernika.

Weekend ten, to doskonała okazja, aby jeszcze raz obejrzeć starą ekspozycję i równocześnie zapoznać się z nowymi, jakże ekscytującymi planami na przyszły rok.

 

PROGRAM:

 (otwarty w godzinach 10:00 – 18:00)

Sobota, 2 września

11.00 – gra edukacyjna z nagrodamiNa tropie Mikołaja Kopernika” (prowadzenie Maria Gessek)

12.00 – „Co nowego? Zabytki z nowej wystawy stałej w Domu Mikołaja Kopernika” – pokaz slajdów z komentarzem (prowadzenie Alicja Lubowicka)

13.00 – zajęcia edukacyjne „Rodzina Mikołaja Kopernika” (prowadzenie Maria Gessek)

13.00 – „Co nowego? Zabytki z nowej wystawy stałej w Domu Mikołaja Kopernika” – pokaz slajdów z komentarzem (prowadzenie Alicja Lubowicka)

14.00 – „Co nowego? Zabytki z nowej wystawy stałej w Domu Mikołaja Kopernika” – pokaz slajdów z komentarzem (prowadzenie Alicja Lubowicka)

11:00 – 16:00 Warsztaty wypieku pierników (także z formy przedstawiającej  Mikołaja Kopernika) co pół godziny; ostatni wypiek o godzinie 15:30

 

Niedziela, 3 września

11.00 – gra edukacyjna z nagrodamiNa tropie Mikołaja Kopernika” (prowadzenie Katarzyna Kudzewicz-Kossakowska)

11.00 – „Co nowego? Zabytki z nowej wystawy stałej w Domu Mikołaja Kopernika” – pokaz slajdów z komentarzem (prowadzenie Alicja Lubowicka)

12.00„Nowa wystawa stała w Domu Mikołaja Kopernika” – pokaz slajdów z komentarzem (prowadzenie Michał Kłosiński) 

13.00 – zajęcia edukacyjne „Rodzina Mikołaja Kopernika” (prowadzenie Katarzyna Kudzewicz-Kossakowska)

13.00 – Obecna wystawa stała w Domu Kopernika. Ostatnie oprowadzanie (Michał Kłosiński)

14.00„Nowa wystawa stała w Domu Mikołaja Kopernika” – pokaz slajdów z komentarzem (prowadzenie Michał Kłosiński)

11:00 – 16:00 Warsztaty wypieku pierników (także z formy przedstawiającej  Mikołaja Kopernika) co pół godziny; ostatni wypiek o godzinie 15:30

Bilety w cenie 13 zł normalny, 10 ulgowy.