Warsztaty składania lalek japońskich shiori ningyo

Serdecznie zapraszamy na premierowe warsztaty składania płaskich lalek japońskich z papieru zwanych w kraju kwitnącej wiśni shiori ningyo, które odbędą się 20 października 2017 roku (piątek) o godzinie 16:00 w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą.

Shiori ningyo jako forma prostych zabawek dla dzieci wykształciło się prawdopodobnie w XVIII wieku, choć historia tworzenia ludzkich postaci z papieru w Japonii jest znacznie dłuższa. Dawniej papier był towarem deficytowym, na taką  przyjemność mogła pozwolić sobie tylko ówczesna arystokracja. Z czasem, gdy papier stał się ogólnodostępny, lalki te robiły sobie dzieci ubogich rodziców, których nie było stać na drogie zabawki. Przez wieki sztuka ta ewoluowała dzięki wielu zastosowaniom – to nie tylko doskonała rozrywka, lalki te mogą także służyć jako np. dekoracja bądź, z racji swojej płaskiej formy, jako zakładka do książki.

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli samodzielnie, pod czujnym okiem prowadzącego warsztaty pana Hajime Watanabe wykonać swoją lalkę. Bilety w cenie 7 złotych do zakupienia w kasie Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu od wtorku do niedzieli w godzinach 10 – 16 lub bezpośrednio przed warsztatami. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

 

Miejsce: Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą

Data: 20 października 2017 roku

Godzina 16:00

Bilety: 7 zł