Tribute To The Police – Marta Król & Paweł Tomaszewski Group

Przeboje Stinga z jazzową nutą? Dlaczego nie! Repertuar brytyjskiego wokalisty na nowo odczyta Marta Król i Paweł Tomaszewski Group, którzy wykonają największe solowe hity rockmana oraz te powstałe z grupą The Police.

Nowe interpretacje oraz emocjonalne spojrzenie na melodię odkrywają raz jeszcze głębię, potencjał i piękno znanych kompozycji. O wspaniałe aranżacje zadbał Paweł Tomaszewski – jeden z czołowych pianistów i kompozytorów młodego pokolenia. Jego wariacje niejednokrotnie ukazują słuchaczom zaskakujące rozwiązania i twórcze idee. Z kolei kobieca wrażliwość Marty Król nadaje nowy charakter i wydźwięk oryginalnym, męskim wykonaniom. Towarzyszące im flety, klarnety, saksofony, waltornie i instrumenty perkusyjne dodają utworom elegancji czy momentami klimatu filmowego. A wszystko to w klimacie jazzu i soulu.

 

Płyta na dziś: Marta Król & Paweł Tomaszewski Group – „Tribute To The Police”. O Marcie już wiele razy mówiłem i pisałem. Ma coraz bardziej podobny głos do „wczesnej” Olety Adams. Rewelacja… Odważyć się na śpiewanie Stinga? Dobrze, że to zrobiła, bo album jest świetny. Sama radość słuchania!

Marek Niedźwiecki w audycji Markomania, Trójka

 

Wystapią:

  • Marta Król – śpiew
  • Paweł Tomaszewski – aranżacje / fortepian / instrumenty klawiszowe
  • Przemysław Florczak – saksofony / flety / klarnety
  • Andrzej Święs – kontrabas / gitara basowa
  • Paweł Dobrowolski – perkusja
  • Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne

Data: 20 października 2017

Godzina: 19:00

Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa

Bilety: 40 zł/ 35 zł tutaj