Aktualności

Targi Młodej Sztuki Toruń 2018

Targi Młodej Sztuki Toruń 2018 to inicjatywa, której celem jest zaprezentowanie twórczości młodych artystów mieszkańcom Torunia i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Będzie to niepowtarzalna szansa do zapoznania się z pracami szerokiego grona artystów u progu kariery, którzy tworzą w naszym regionie. Gorąco zachęcamy do niebanalnego spędzenia weekendu w otoczeniu „młodej sztuki”, odzwierciedlającej aktualne tendencje sztuki współczesnej i śmiało patrzącej w przyszłość.

 

Targi to także wspaniała okazja dla wytrawnych jak i początkujących kolekcjonerów do poszerzenia zbiorów o prace świetnie rokujących artystów.

 Artyści wyłonieni zostali w drodze otwartego naboru, mogą poszczycić się niejednym osiągnięciem na skalę ogólnopolską, a także sukcesami na arenie międzynarodowej. Podczas targów będą mieli Państwo możliwość zakupu prac plastycznych bezpośrednio od twórców. Jako organizatorzy nie pobieramy prowizji z tytułu sprzedaży.

 

Targi Młodej Sztuki Toruń 2018 umożliwiają nawiązanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy młodymi artystami a różnorodną publicznością.

Wydarzeniem towarzyszącym targom będzie wykład Izabeli Kiełek pt. Czy istnieje życie po studiach artystycznych? Pierwsze kroki młodego twórcy na rynku sztuki, który odbędzie się w niedzielę 13 maja, w Centrum Kultury Dwór Artusa o godz. 10:30. 

Spotkanie jest otwarte, zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności młodych twórców i studentów kierunków artystycznych.

Izabela Kiełek jest absolwentką ochrony dóbr kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a obecnie doktorantką na Wydziale Sztuk Pięknych. Doświadczenie zdobywała podczas współpracy z różnymi instytucjami kultury (Muzeum Okręgowe w Toruniu, Galeria Forum UMK, Centrum Sztuki Mediów WRO, Narodowe Centrum Kultury). W swoim wystąpieniu przedstawi problemy oraz pułapki, z jakimi mierzą się młodzi twórcy, którzy dopiero wkraczają na rynek sztuki. Omówione zostaną również podstawowe elementy portfolio artystycznego, a także  kwestie dotyczące pozyskiwania funduszy na działalność twórczą.

Do odwiedzenia Targów Młodej Sztuki Toruń 2018 zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu oraz miłośników sztuki z całej Polski.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

GODZINY OTWARCIA:

Sobota (12.05. 2018 r.)

 

  • 11:30 rozpoczęcie targów

 

  • 12:00 oficjalne otwarcie

 

  • 18:30 zamknięcie Targów dla publiczności

 

Niedziela (13.05. 2018 r.)

  

  • 10:30 wykład Izabeli Kiełek pt. Czy istnieje życie po studiach artystycznych? Pierwsze kroki młodego twórcy na rynku sztuki.

 

  • 11:30 rozpoczęcie targów

 

  • 18:30 zamknięcie Targów dla publiczności

 

Więcej informacji na temat Targów Młodej Sztuki Toruń 2018 znaleźć można na Facebooku:

https://www.facebook.com/targi.mlodej.sztuki.torun/ 

https://www.facebook.com/events/198278610976561/ 10


Targi odbędą się 12 i 13 maja 2018 r. w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu przy ulicy Rynek Staromiejski 6.