Stewart Copeland, Richard Bona i Omara Portuondo wystąpią na Drums Fusion 2019!

Takie koncerty zdarzają się “raz na sto lat”. 1 i 2 czerwca, na festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy wystąpią gwiazdy światowej muzyki: Stewart Copeland, Richard Bona i Omara Portuondo.

Bona to kameruński multiinstrumentalista znany ze współpracy z Pat Metheny Group, Bobby’m Mc Ferrinem, Paulem Simonem, Chaką Khanem, Herbie Hancock’iem, czy Chickiem Corea. Współtworzył też muzykę Pat Metheny Group. Na Drums Fusion zaprezentuje swój najnowszy album „Heritage” nagrany wraz z składem Mandekan Cubano, który wystąpi z Boną.
Portuondo zasłynęła na świecie wykonaniem najpiękniejszej pieśni z filmu Wima Wendersa “Buena Vista Social Club”. Bydgoszcz odwiedzi z koncertem “LAST KISS from the Buena Vista Social Club”.
Rezerwujcie czas i bilety! Festiwal Drums Fusion jest częścią “Wiosny Festiwali” w Bydgoszczy.
Koncert Bony i Portuondo: 1czerwca 2019, Wyspa Młyńska, Bydgoszcz

Copeland to założyciel legendarnego The Police i jeden z najwybitniejszych perkusistów w historii muzyki. Tworzy także muzykę do fil ów (Złoty Glob za „Rumble Fis” Coppoli), gier komputerowych, pisze opery i kompozycje muzyki klasycznej. W Bydgoszczy przedstawi swój spektakl muzyczny „Stewart Copeland Lights Up the Orchestra”, podczas którego towarzyszyć będzie mu orkiestra symfoniczna.
Koncert Copelanda:2 czerwca 2019, Opera Nova, Bydgoszcz