Sierpień w Centrum Nowoczesności

W połowie sierpnia zmienia się oferta warsztatów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W przyszłym miesiącu centrum nauki zaprasza do wspólnej zabawy podczas Święta Piernika oraz nocnego zwiedzania interaktywnych wystaw.

 

Toruńskie centrum nauki wprowadzi w sierpniu sześć nowych zajęć warsztatowych, z których będzie można skorzystać do końca września br.

 

We wtorki zaplanowano warsztaty „W poszukiwaniu zaginionego pisma”. – Na warsztacie spróbujemy odczytać historie zapisane współczesnymi obrazkami i egipskimi hieroglifami – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Sprawdzimy dlaczego malowane chińskie znaki są uważane za prawdziwie cenne arcydzieła. Na koniec proponujemy lekcje kaligrafii własnoręcznie wykonaną stalówką – dodaje.

 

Środy przestrzeń sali warsztatowej opanuje „Draco – latająca jaszczurka”. Uczestnicy przyjrzą się różnym gatunkom jaszczurek oraz samodzielnie przygotują latający model jednej z nich. „Elektryczną gąbka” to czwartkowe zajęcia dla miłośników kreatywnego majsterkowania. – W trakcie zajęć uczestnicy wykorzystają gotowe podzespoły elektryczne do stworzenia mini eksponatu lub eksperymentu – mówi Marcin Centkowski.

 

W piątki będą odbywały się zajęcia „Szkoła detektywów”. Uczestnicy poznają techniki pracy detektywa i rozwikłają niejedną zagadkę. Dowiedzą się czym jest daktyloskopia, technika śledcza, która bada i porównuje linie papilarne w celu ustalenia sprawcy przestępstwa. Soboty będą dedykowane astronomii. Podczas warsztatów „Rozgwieżdżone niebo” będzie można dowiedzieć się, m.in. czym są gwiazdy, jak zmieniają swoje położenie, ile ich jest. „Bańkowe wariacje” to niedzielne zajęcia, na których uczestnicy wykonają bańki mydlane, skonstruują maszynkę do ich wytwarzania, a także zobaczą pokaz różnorodnych baniek.

 

Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 9:00 i 12:00. W soboty i niedziele o godz. 11:00 i 14:00. Szczegółowe opisy zajęć są dostępne na stronie internetowej: http://mlynwiedzy.org.pl/lato-2016-w-mlynie-wiedzy/.

 

Młyn Wiedzy na Święcie Piernika

 

13 sierpnia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy weźmie udział w Święcie Piernika. W godz. 10:00-13:00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego będzie można zostać dj`em, tworząc muzykę na eksponacie Mash Machine z wystawy „Wmiksuj się!”.