Relacja z koncertu Ani Dąbrowskiej

W dniu 19.02.2017 roku, po raz kolejny odbył się w Toruniu koncert Ani Dąbrowskiej. Trasa wokalistki promuje jej najnowszy album – Dla naiwnych marzycieli  – który został wydany 4 marca 2016 r.

2017_02_19_dąbrowskaAnia Dąbrowska jest artystką, która kojarzy mi się przede wszystkim z muzyką popową, a album Dla naiwnych marzycieli jest krokiem wstecz, w kierunku poprzednich wydawnictw. Być może więc nie przypadkowo w tytule użyty został czas przeszły?

Wybierając się na ten koncert nie miałem wyrobionego zdania – ani o Artystce, ani też o muzyce, którą tworzy Ania Dąbrowska. Niektórzy pewnie pomyślą, że tytuł trasy koncertowej  nie zachęca, a może nawet jest ostrzeżeniem dla odbiorcy, że nic dobrego nie zobaczy…  Nic bardziej mylnego!

2017_02_19_dąbrowska

Ania Dąbrowska, po krótkim intro, weszła na scenę prezentując publiczności swoje najnowsze utwory w przyjemnych i pozytywnych gitarowo-elektronicznych aranżacjach. Propozycje te, podobnie z resztą jak aranżacje z najnowszego albumu artystki, okazały się zaskakującą oraz inspirującą mieszanką dźwięków, które nadają się zarówno do tańca, relaksu, słuchania w samochodzie, jak i puszczenia w trakcie domowej imprezy.

Jednak w trakcie koncertu nie zabrakło także sentymentalnych retrospekcji. Ania Dąbrowska z nieskrywaną przyjemnością powróciła do starszych przebojów, takich jak: Charlie, Charlie czy W spodniach czy sukience. 

W trakcie koncertu Ania Dąbrowska okazała się bardzo uśmiechnięta i radosną artystką. Pomiędzy przejściem z jednej do drugiej piosenki odnajdywała chwilę na rozmowę i anegdoty. W pewnej chwili Artystka, uśmiechając się, powiedziała: Jesteście wszyscy piękni… Ciut za piękni… Pięknie wyglądacie wszyscy! Wspomniała również, że zawsze z ogromną radością odwiedza Toruń.

W trakcie koncertu Ani nie zabrakło niespodzianek. Zarówno Dąbrowska, jak i publiczność bawiła się świetnie. Między Anią a widzami nawiązała się wspaniała interakcja – widzowie klaskali z radością, bujali ramionami, były piosenki przy których ludzie nawet tańczyli na schodach, a piosenkę W głowie śpiewali dosłownie wszyscy. Wówczas Ania odkręcała mikrofon w stronę publiczności – widać było, że czuła się dumna i spełniona. Po skończonej piosence powiedziała: No normalnie chór przepięknych aniołów dziękuje Toruń.

Osobiście muszę przyznać, że najbardziej podobały się przejścia pomiędzy różnymi stylami muzyki – i tutaj wielki plus dla zespołu.  Przejścia były bardzo lekkie, przyjemne i przemyślane.

Jedyne “ale”, jakie można by mieć do tego koncertu, to światła. Nie zawsze oświetlały dobrze artystkę, często pojawiały się nieprzemyślane kompozycje świetlne, co przeszkadzało w odbiorze. Nie możemy zapominać, że widzowie są wzrokowcami. Jeżeli wyśmienity muzycznie koncert nie będzie do końca dobrze oświetlony, widzowie będą mieli mieszane uczucia.

2017_02_19_dąbrowska

 Doskonałą puentą dla tego wieczoru było pokoncertowe spotkanie z Artystką. Nie zabrakło rozmów i podpisywania płyt. W bezpośrednim kontakcie Ania Dąbrowska okazała się niezwykle sympatyczną i skromną osobą. A takie wartości cenimy! 

Autor relacji i zdjęć: Patryk Pietrzak