Bez kategorii

Profilaktycznie o zdrowiu w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Szpital Specjalistyczny „Matopat” rozpoczynają nowy cykl popularnonaukowy „Profilaktycznie o zdrowiu”. W ostatni czwartek każdego miesiąca w centrum nauki będą odbywały się spotkania ze specjalistami z danej dziedziny medycyny.

Poprzez ten cykl chcemy włączyć się profilaktykę zdrowia – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Nasze centrum nauki jest doskonałym miejscem, aby rozmawiać o sprawach ważnych dla naszego społeczeństwa. Wystawa czasowa poświęcona problematyce zdrowotnej pokazała, że zainteresowanie tą tematyką jest bardzo duże. „Profilaktycznie o zdrowiu” to cykl, dzięki któremu będzie można spotkać się ze specjalistami, wysłuchać ich prelekcji, a także zadać pytania – dodaje.

Partnerem medycznym cyklu jest szpital specjalistyczny „Matopat” (grupa TZMO S.A.). Prelekcje wygłoszą lekarze specjaliści z kilku dziedzin medycyny, m.in. gastroenterologii, anestezjologii, diabetologii, okulistyki, ortopedii czy psychologii. – Szpital Specjalistyczny Matopat należący do Grupy TZMO świadczy wysokiej jakości usługi medyczne. Realizujemy misję grupy i angażujemy się w działania z zakresu odpowiedzialności społecznej. Wiemy jak ważna jest wiedza, zwiększanie świadomości społeczeństwa w zakresie opieki medycznej               i stąd nasza obecność w projekcie “Profilaktycznie o zdrowiu”. Cieszymy się, że lekarze praktycy z naszego szpitala MATOPAT będą mogli podzielić się swoim doświadczeniem – mówi Patrycja Hendler-Sienkiewicz, zastępca dyrektora Szpitala Matopat.

W trakcie spotkań nie będą świadczone usługi medyczne ani prowadzone konsultacje lekarskie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Będą odbywały się w ostatnie czwartki miesiąca (poza wakacjami) w godz. 18:00-19:30.

Harmonogram spotkań:

27.04.2017 – „Problemy gastroenterologiczne w życiu i w sieci” i „Profilaktyka nowotworu jelita grubego”

25.05.2017 – „Anestezjolog – Twoim sprzymierzeńcem w czasie operacji. Fakty i mity na temat znieczulenie”

29.06.2017 – „Przystępnie o cukrzycy” i „Zasady zdrowego odżywiania w profilaktyce cukrzycy”

26.10.2017 – „Laserowa korekcja wzroku”

30.11.2017 – „Diagnostyka USG w ginekologii i położnictwie”, „Nowoczesne metody operacyjne w ginekologii” i „Idealny model prowadzenia ciąży”

14.12.2017 – ortopedia