Aktualności

“Profilaktycznie o…zdrowiu” w Młynie Wiedzy

30 listopada w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Profilaktycznie o…zdrowiu”. Tym razem będzie poświęcone diagnostyce USG i nowoczesnym metodom operacyjnym w ginekologii. 

W trakcie wieczornego spotkania zostaną przedstawione dwie prelekcje: „Diagnostyka USG w ginekologii i położnictwie”, którą przygotował dr n.med. Michał Szymański oraz „Nowoczesne metody operacyjne w ginekologii”, przygotowane przez Krzysztofa Żołnieżewicza i Martynę Stankiewicz.

Tradycyjnie po wykładach będzie możliwość zadawania pytań. Nie będą natomiast prowadzone konsultacje specjalistyczne. Początek o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorami cyklu są Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. i Szpital Specjalistyczny MATOPAT.

BIOGRAMY PRELEGENTÓW:

Dr n.med. Michał Szymański, lekarz specjalista ginekologii i położnictwa oraz seksuologii: studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. Dyplom zdobył w Akademii Medycznej w Bydgoszczy. W latach 1986-1999 pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu w Oddziale Położniczo- Ginekologicznym. W 1991 roku uzyskał I stopień specjalizacji z położnictwa i ginekologii, a w 1994 roku – II stopień specjalizacji (egzamin zdany z wyróżnieniem ). Cztery lata później obronił rozprawę doktorską pt.: „ Badania somatometryczne i ultrasonograficzne zmienności wymiarów kończyn w rozw oju prenatalnym człowieka ” napisana pod kierunkiem prof.dr hab.n.med. W. Bożiłowa. W 1999 roku uzyskał II stopień specjalizacji z seksuologii. W latach 1999-2004 był ordynatorem Oddziału Położniczo- Ginekologicznego Szpitala Powiatowego w Chełmży. Od sierpnia 2004 pracuje w Szpitalu Specjalistycznym MATOPAT w Toruniu. Autor licznych publikacji naukowych. Krzysztof Żołnieżewicz, lekarz specjalista ginekologii i położnictwa Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum , Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizował się w ramach rezydentury w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. W 2015 roku uzyskał specjalizację z położnictwa i ginekologii. Obecnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym MATOPAT w Toruniu oraz w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Bydgoszczy. Jego zainteresowania dotyczą ginekologii operacyjnej (zwłaszcza małoinwazyjnej), a także prowadzenia ciąży i badań ultrasonograficznych.

Martyna Stankiewicz, lekarz, w trakcie specjalizacji w zakresie  ginekologii i położnictwa: ukończyła studia na kierunku lekarskim Collegium Medicum UMK w Toruniu oraz staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Od 2011 roku jest w trakcie specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CM UMK Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. Od 2013 związana ze Szpitalem Specjalistycznym Matopat.