Aktualności Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

O sztuce jako zawodzie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

17 maja w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “50/50”. Tym razem gościem wydarzenia będzie Andrzej PoProstu, pochodzący z Torunia artysta, ilustrator, twórca realizacji wielkoformatowych.

„Żyję, bo tworzę – sztuka jako zawód” to temat trzeciego spotkania, w którym weźmie udział Andrzej PoProstu. Uczestnicy wydarzenia będą rozmawiać m.in. o realiach życia freelancera i o tym czy możliwe jest utrzymywanie się ze sztuki.
 
Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni pracowni kreatywnej „przeBUDOWA” 17 maja o godz. 18:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod adresem poczty elektronicznej: czesc@50na50projekt.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. 
 
Andrzej PoProstu:
W swoich pracach filtruje rzeczywistość ilustracyjnymi narracjami wpisanymi w przestrzeń miejska. Ma na koncie kilkaset autorskich murali na terenie Torunia, kraju i za granicą. Aktualnie zatrudniony w gamedev. Artystycznie bada pola mixu muralu, mapingu i dźwięku oraz projektuje ilustracje po hafty krzyżykowe dla swojej mamy.