O nas

cropped-kultura-1.pngWyspa Kultury to przede wszystkim idea. Redakcję portalu tworzy grupa młodych, energicznych osób, dla których kultura i wydarzenia z nią związane są częścią życia codziennego. 

Pomysł na powołanie do życia Wyspy Kultury zrodził się w maju 2015 roku. Niedługo trzeba było czekać, aż w wirtualnej rzeczywistości pojawiło się dobrze rozpoznawalne dziś logo Wyspy. Inicjatorem i główną siłą sprawczą, która do dnia dzisiejszego jest kołem zamachowym portalu, jest Adam Binczak. 

Kultura wymaga jednak zawsze działania zespołowego. I chociaż w zamyśle od początku było stworzenie „wyspy”, to jednak nigdy nie przestawała być ona otwarta na przybyszy z odległych lądów. Dzisiaj Wyspa Kultury należy do wspaniałego Archipelagu, który stale się rozrasta. Początkowo skupiała się jedynie na wydarzeniach odbywających się w Toruniu. W trakcie ostatniego roku idea jednak dynamicznie się rozrosła i do zespołu tworzącego portal dołączyły także osoby spoza Grodu Kopernika. Tym samym Wyspa ma szansę informować swoich odbiorców o wydarzeniach odbywających się w Bydgoszczy. Choć jest to etap, w który dopiero wchodzimy, mamy ogromną nadzieję, że już niedługo będziemy dla Państwa głównym źródłem informacji kulturalnych. 

Dzięki otwartości wielu instytucji kulturalnych, możemy uczestniczyć w wydarzeniach, które już na zawsze zapiszą się w historii kultury naszego regionu. Nieustannie informujemy Państwa o nowych przedsięwzięciach, planowanych imprezach. Stale też staramy się docierać na najciekawsze z nich, aby potem móc Państwu dostarczyć wyczerpujących relacji. 

Zmieniamy się. Praktycznie z miesiąca na miesiąc widzimy, jak wszystko, co wokół nas się dzieje, determinuje konieczność dalszego rozwoju. Te ciągłe zmiany są dla nas źródłem ogromnej przyjemności – nie wiemy tak naprawdę, dokąd nas zaprowadzą przez kolejne lata. Jedno jest pewne – Wyspa Kultury od samego początku doskonale odnalazła się na ocenie wydarzeń artystycznych.