Z Nowego i Starego Świata – IX symfonia A. Dvoraka

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert „Z Nowego i Starego Świata”, który już w najbliższy piątek 6 października o godz. 19:00 w CKK Jordanki. Na koncercie wystąpią artyści dla których współpraca z TOS jest przyznaną przez orkiestrę nagrodą pozaregulaminową w konkursach muzycznych. Będą to – Marcela Wierzbicka, sopranistka, tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Maciej Koczur, jeden z najlepiej zapowiadających się dyrygentów młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

W pierwszej części koncertu usłyszymy najpiękniejsze arie operowe m.in. G.Pucciniego, G. Verdiego, Ch. Gounoda czy Ch. W. Glucka. W drugiej części zabrzmi  IX Symfonia e – moll “Z Nowego Świata” op.95 Antonina Dvoraka. Stanowi ona największe osiągnięcie twórcze kompozytora.  O wspaniałości dzieła decyduje nie tylko jej nastrojowość, bogactwo melodyczne czy urozmaicenia rytmiczne i znakomita instrumentacja, lecz szczególnie udane połączenie oryginalnych elementów ludowej muzyki amerykańskiej z rodzimymi, czeskimi intonacjami melodycznymi i rytmiką tańców słowiańskich.

Szczegóły: http://tos.art.pl/pl/wydarzenie_602_Z_Nowego_i_Starego_Swiata___Koncert_Laureatow.html

Bilety do kupienia w kasie CKK Jordanki oraz na stronie:
http://bit.ly/2f92WJa

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, przypadającego 1 października, Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała dla osób w wieku 60+ specjalną ofertę cenową dotyczącą wydarzenia. Każda osoba w wieku 60+, która zgłosi się do kasy biletowej CKK Jordanki w dniach 26 września – 6 października 2017r., będzie miała możliwość zakupu biletu  dla siebie oraz osoby towarzyszącej w cenie 30 zł (przy zakupie 2szt cena 15 zł/szt).

Podczas koncertu będzie możliwość bezpłatnego pozostawienia dziecka w wieku 5-10 lat pod opieką wykwalifikowanego personelu w ramach akcji TOS – „Dzieciaki Sym-foniaki” Zapisów można dokonywać pod numerem: +48 602 253 809 lub mailem: edukacja@tos.art.pl

 

Data: 6 października 2017

Miejsce: CKK Jordanki

Bilety: 30 zł/ 40 zł tutaj oraz w kasie

Godzina: 19:00