Aktualności Dwór Artusa

Marek Kamiński – spotkanie

W 1995 cała Polska żyła wyprawą Marka Kamińskiego, który jako pierwszy człowiek w historii zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku. Podczas spotkania, które odbędzie się w ramach Forte Artus Festivalu z pewnością nie zabraknie opowieści o jego największych podróżach, ale również o tym, jak pokonywać własne słabości i dążyć do celu.

Marek Kamiński wędruje już od ponad 35 lat. Pierwszą samodzielną podróż z rodzimego Gdańska do Łodzi odbył, gdy miał osiem lat. To wystarczyło, by połknął bakcyla podróży. Lista jego osiągnięć jest imponująca: zdobył Spitsbergen, szczyt Mount Blanc, Masyw Vinsona czy górę Gunbjorna – najwyższy szczyt Grenlandii. Podczas Ekspedycji Wisła przepłynął kajakiem od źródeł aż do ujścia rzeki, a podczas wyprawy 3 biegun przeszedł ponad 4 tysiące kilometrów od grobu Immanuela Kanta w Kaliningradzie aż do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Oczywiście to nie koniec jego podróżniczych planów!

Wyprawy to nie jedyna jego pasja. Ponad 20 lat temu założył fundację, która pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Ponadto jest autorem kilku książek m.in. Trzeci Biegun, Idź własną drogą, Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie czy dla dzieci Chłopiec, który miał marzenia. Opowiadając swoją historię, od lat pokazuje jak znaleźć motywację do osiągania celów i jak sprawić, żeby niemożliwe stało się możliwe. Kto wie – może po spotkaniu z podróżnikiem i ktoś z nas poczuje motywację do działania?

 

www.artus.torun.pl
#wdworzedziejesie #kulturaTRN #podróże #wstępwolny

 

Data: 7 października 2017

Godzina: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa