Manchester z nową płytą

OKŁADKA MANCHESTER NIEZATAPIALNYW sobotni wieczór w Hard Rock Pub Pamela odbędzie się premiera płyty ” Niezatapialny” zespołu Manchester. Wieczór otworzy duet Bartek „Bratek” Wójcik & Gabriel Fleszar, następnie zagra Manchester. Zarówno Gabriel Fleszar jak i Bartek Wójcik zagrają również jako goście specjalni w czasie koncertu Manchesteru.

 
 
 
 
 
 
W dziwnej atmosferze powstawała ta płyta. Podrzucaliśmy sobie te piosenki jak gorące kartofle, a każdy przyrządzał je po swojemu, zgodnie z własnym widzimisię. Ten system pracy przyniósł momentami ciekawe rezultaty. Minęło już kilka lat, bo to jest materiał z 2014 roku, więc stać mnie już na pewien dystans i mogę chyba powiedzieć, że jest na tej płycie kilka numerów, które lubię. Jestem nawet zadowolony z niektórych tekstów. Paradoksalnie wyszło tak, że skłócony zespół, w którym każdy miał inną wizję i dążył w innym kierunku, zdołał wygenerować z siebie kilka finalnie całkiem strawnych i dających się słuchać piosenek. W efekcie powstała wcale nie najgorsza płyta. Kto wie, być może nawet najlepsza płyta Manchesteru. Dlatego uznaliśmy, że warto wydać ten materiał, a Darek Kowalski z HRPP Records utwierdził nas w tym przekonaniu.
                                                                                                                                                                  Maciek Tacher
 

Zespół MANCHESTER powstał w 2006 roku w Toruniu. Już rok po powstaniu wziął udział w najbardziej znanych polskich festiwalach rockowych, m.in. w Węgorzewie i Jarocinie. Piosenka „Do Gwiazd” znalazła się na prestiżowej dla słuchaczy Trójki składance „Minimax.pl”, sygnowanej przez Piotra Kaczkowskiego. Kulminacją roku 2007 dla zespołu było uczestnictwo w finale telewizyjnego programu „MTV Rockuje”, oraz występ na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie Manchester wykonał własne aranżacje utworów Republiki.

Prawdziwym przełomem okazał sie jednak rok 2008, który przyniósł toruńskiej grupie zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Manchester swoim debiutanckim singlem „Dziewczyna Gangstera” zdobył dwie główne nagrody – nagrodę publiczności oraz nagrodę internautów. W listopadzie 2008 roku zespół docenili również słuchacze Radia WAWA, przyznając mu „Złotego dzioba” w kategorii Debiut Roku. Wtedy również ukazał się debiutancki album formacji, zatytułowany „MANCHESTER”, na którym znalazły się takie radiowe przeboje jak: „Berlin lubi deszcz”, „Nie na pierwszej randce” czy wspomniana już „Dziewczyna Gangstera”. W roku 2009 Manchester walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie z piosenką „Tajemnica”. Zespół wielokrotnie występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, będąc dwukrotnie nominowanym do Superjedynki.

We wrześniu 2011 ukazał się drugi album Manchesteru pt: „Chemiczna Broń”. Wydawnictwo promowały takie piosenki jak „Lubię twoje włosy”, „Lawendowy” czy „Autostrady kłamstw”. Grupa wielokrotnie brała udział w telewizyjnych muzycznych show, takich jak kieleckie „Sabaty Czarownic”, Hity na czasie radia Eska, czy Lato Zet i Dwójki. W 2013 roku Manchester zagrał przed Rodem Stewartem na stadionie w Rybniku. Frontmana Manchesteru można było zobaczyć i usłyszeć w specjalnym odcinku „Szansy na sukces”, w którym znani wokaliści i wokalistki interpretowali utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.

W roku 2015 zespół wypuścił dwa single zwiastujące trzecią płytę – „Zapominanie” i energiczny utwór pt: „Za Mało”. Od początku swojego istnienia Manchester zafascynowany jest brytyjskim rockowym i brit-popowym brzmieniem.

Wydawcą trzeciej płyty zespołu jest HRPP RECORDS.

 

https://www.youtube.com/watch?v=z8KyWZQLhoI

Data: 18 marca 2017

Godzina: 19:00

Wstęp wolny

Miejsce: Hard Rock Pub Pamela