Lubię gadać z Leonardem – Marcin Styczeń – koncert

Piosenki Leonarda Cohena w Dworze Artusa! Utwory autora przebojów Hallelujah oraz Dance Me to the End of Love będzie można usłyszeć w wykonaniu Marcina Stycznia w koncercie Lubię gadać z Leonardem.

W czasie koncertu będzie można usłyszeć jedenaście piosenek Leonarda Cohena z jego trzech ostatnich albumów. Do tej pory nikt w Polsce nie wykonywał tych utworów! Nie było także tłumaczeń, ponieważ największy popularyzator twórczości kanadyjskiego barda Maciej Zembaty zmarł w 2011 r. Jest to zatem dzieło pionierskie. Wszystkie tłumaczenia zostały zaakceptowane przez spadkobierców Leonarda Cohena.

 

Za aranżacje piosenek odpowiada znakomity kompozytor i aranżer Marcin Kuczewski. Koncert promuje album, który ukaże się w pierwszą rocznicę śmierci Leonarda Cohena – 7 listopada 2017 roku.

Piosenki Leonarda Cohena uwodzą gracją i poetyką, warto więc oddać się temu klimatowi już 20 maja w Dworze Artusa w koncercie Marcina Stycznia!

Tłumaczenie piosenek Leonarda Cohena było jak rozmowa z nim. Czasami się zgadzaliśmy, czasami różniliśmy się, ale generalnie patrzyliśmy w tym samym kierunku. (…) Lata spędzone na medytacji nauczyły go zdrowego dystansu i akceptowania także ciemnych stron ludzkiej natury. Tak też skonstruowany jest ten koncert. Ciemność i światło przeplatają się ze sobą, jak w życiu każdego z nas.

Marcin Styczeń

 

Marcin Styczeń
(ur. 22.10.1978 w Olkuszu) – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Paweł Puszczało (kontrabas, gitara basowa), Karol Domański (perkusja). Jego artystyczny dorobek to dziewięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku.

Data: 20 maja 2018

Godzina: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa

Bilety: 30 zł/ 35 zł tutaj