Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny

Lato w Teatrze Muzycznym

Musicodrama 3 – musical kieszonkowy

Matka i córka, dwa pokolenia, dwa światy muzyczne. Jazzowe nuty przeplatające się ze słynnymi ariami operowymi. Czy konflikt pokoleń da się zażegnać za pomocą… muzyki?

22 lipca, o godz. 19:00, zapraszamy na świetną zabawę w teatr życia z udziałem Bożeny Zawiślak-Dolny (solistka Opery Krakowskiej), Katarzyny Zawiślak-Dolny (aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego) i Jerzego Kluzowicza (pianista, kompozytor i aranżer muzyki teatralnej i filmowej). Spektakl Musicodrama 3 to muzyczna opowieść o odwiecznym konflikcie pokoleń, w której głównymi bohaterkami są Matka i Córka. Obie uczestniczą w teatralnym castingu, nieświadome faktu, że zarówno na scenie, jak i poza nią przyjdzie im wkrótce zawalczyć o główną rolę. Ich towarzyszem jest zaprzyjaźniony pianista-akompaniator George. Losy tej trójki zmieszają się ze sceniczną kreacją. A wszystko okraszone wartką akcją i gorącymi emocjami. W spektaklu arie operowe konkurują z hitami muzyki rozrywkowej (m. in. Adele, Frank Sinatra, Elvis Presley, Carole King) w mistrzowskich aranżacjach.

 

Bilety: 30 zł normalny/25 zł ulgowy

Data: 22 lipca 2017

Godzina: 19:00

 

3-0-3 Tango Fusion – koncert muzyków z Buenos Aires

Koncert pełen latynoamerykańskich rytmów w wykonaniu muzyków z Argentyny – kolebki tanga i milongi !

Grupa 3-0-3 TANGO FUSION ma swój początek w Buenos Aires, gdzie w roku 1996 została założona przez Hernána Valencia (pianista/kompozytor) oraz Gerardo Solnie (perkusja/instrumenty perkusyjne). Latynojazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban. Grupa występowała m.in. na Motreaux Jazz Festival w Szwajcarii, Festival Amerique Latine we Francji, czy Cotati Jazz & Blues Festival w Macau. W skład zespołu oprócz założycieli wchodzi Pablo Nemirowsky grający na bandoneonie.

Strona internetowa zespołu 3-0-3 Tango Fusion: https://www.303tangofusion.com/

Milonga Polaca w wyk. 3-0-3 Tango Fusion:
https://www.youtube.com/watch?v=zCC37t9woRg

Wykonawcy: Hernán Valencia, Gerardo Solnie, Pablo Nemirovsky
Bilety: 25 zł

 

 

 

Kuba Stankiewicz Trio – The Music of Henryk Wars

Jazzowe aranżacje niezapomnianych melodii Henryka Warsa w wykonaniu czołowych polskich jazzmanów.

Kuba Stankiewicz to wybitny pianista należący do czołówki polskich muzyków jazzowych, kompozytor, laureat licznych nagród muzycznych, absolwent Berkley Collage of Music w Bostonie, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Henryk Wars – osiadły po II wojnie światowej w Los Angeles polski pianista żydowskiego pochodzenia, kompozytor muzyki rozrywkowej i poważnej, pionier jazzu w Polsce. Wars był m.in. założycielem tria wokalnego Jazz Singers (Eugeniusz Bodo, Tadeusz Olsza, Tadeusz Roland), stworzył kompozycje do 53 filmów, pisał piosenki dla ówczesnych gwiazd takich jak m.in. Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Bing Crosby i Doris Day.

Wykonawcy: Kuba Stankiewicz (pianino), Jacek Pulcyn (kontrabas), Sebastian Frankiewicz (perkusja)
Bilety: 25 zł

Data: 5 sierpnia 2017

Godzina: 19:00