Koncerty Pod Gwiazdami

 

 

Koncerty Pod Gwiazdami już wracają a wraz z nimi wspaniałe gwiazdy:

Agnieszka Chylińska

Jedna z najgłośniejszych i najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sceny muzycznej i show biznesu. Jej kariera należy do najbardziej kontrowersyjnych i zaskakujących. Kiedyś rockmenka, skandalistka i autorka depresyjnych tekstów. A teraz, Agnieszka Chylińska, również autorka książek dla dzieci, juror w talent show i wokalistka popowo-dancowa.

Zaczynała jako osiemnastoletnia sensacja, brzydkie, ale utalentowane kaczątko sceny rockowej u boku takich wyjadaczy jak Tkaczyk czy Skawiński w zespole O.N.A. Każda z ich płyt pokryła się platyną. W 2007 r. zachwyciła wszystkich duetem z Katarzyną Nosowską, kiedy wykonały utwór Pj Harvey Angelene. Solowo rozkwitła w pięknego łabędzia pokazując wyczucie trendów w debiutanckiej płycie Modern Rocking.

Książki Chylińskiej osiągnęły miano bestsellerowych, a jej debiut – Zezia i Giler rozszedł się w ponad stutysięcznym nakładzie. Telewidzowie kojarzą ją jako dowcipną jurorkę w Mam Talent orazMałych Gigantach. Prywatnie to niezwykle ciepła, pełna dystansu osoba i matka trójki dzieci.

Jej toruński koncert będzie połączeniem rockowego pazura z przyjemną dla ucha, ambitną muzyką taneczną. Usłyszymy także nastrojowe ballady śpiewane niepowtarzalnym i niepodrabialnym głosem. Jej koncert będzie niespodzianką, ciekawym miksem gatunkowym, który zostanie wzbogacony przez jej charyzmatyczną osobowość. Jesteśmy przekonani, że nie będziecie Państwo mieli dość! Zapraszamy na spotkanie z prawdziwą Gwiazdą.

17 lipca, Piątek, 21:00

Miejsce: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Cena biletu normalnego: 60.00 zł

Cena biletu ulgowego: 50.00 zł
 Anna Maria Jopek

uzyka jest ucieczką. Jest idealnym światem, w którym możemy poukładać wszystko tak, jak byśmy chcieli to słyszeć, możemy stworzyć przestrzeń idealną. Do tego idealnego świata muzyki już na początku sierpnia zaprosi nas Anna Maria Jopek, autorka tych słów. Wraz z nią na scenie pojawią się doskonale znani toruńskiej publiczności Krzysztof Herdzin, Piotr Nazaruk i Robert Kubiszyn. Ów kwartet to najwszechstronniejsza, najbardziej szalona i nieszablonowa formacja z jaką pracuje Anna Maria Jopek.

Każdy zna jazzującą twarz wokalistki, jednak nie każdy wie, iż żaden z jej dotychczasowych projektów nie jest tak rozśpiewany i widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej liczbie instrumentów, które z lekkością i łatwością zmieniają w trakcie utworów, wyraźnie się tym bawiąc. Kolory mienią się i przenikają, a muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom, zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Zabawa i wielkie wyzwanie muzyczne idą w parze. Czy są Państwo w stanie to poczuć? Jakość wirtualna zwykle ujmuje jakości live, dlatego też warto uczestniczyć wKoncertach pod Gwiazdami, bowiem wrażeń nie zabraknie. Zwłaszcza z takimi Gwiazdami jak Anna Maria Jopek i jej muzycy. Tam czeka na Państwa ta idealna przestrzeń, gdzie poukładane będzie wszystko tak, jakbyśmy chcieli to usłyszeć.

Jakość wirtualna w dźwiękach tworzonych przez takich artystów, jak Anna Maria Jopek i jej muzycy nigdy nie jest w stanie zastąpić występu na żywo. Dlatego warto uczestniczyć w Koncertach pod Gwiazdami, gdyż właśnie w toruńskim amfiteatrze Muzeum Etnograficznego czekać będzie na Państwa idealna muzyczna przestrzeń, gdzie wszystko będzie poukładane tak jakbyśmy to chcieli usłyszeć.

2 sierpnia, Niedziela, 21:00

Miejsce: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Cena biletu normalnego: 80.00 zł

Cena biletu ulgowego: 70.00 zł
Ania Dąbrowska

Jak przystało na letni festiwal Koncerty pod Gwiazdami i idący za tym muzyczny mix, nie może zabraknąć popowego koncertu wysokiej klasy. A zapewni go wokalistka obecna na polskiej scenie już od ponad dekady. Ma w swym dorobku pięć znakomicie przyjętych płyt i – choć od ostatniego albumu minęły już trzy lata – Ania Dąbrowska, bo o niej mowa, w ostatnim czasie nie próżnowała. Nowe inspiracje, współpraca z uznanymi muzykami, niezliczona ilość koncertów w efekcie doprowadziły do całkowicie nowego i unikalnego repertuaru, którego pełne spektrum usłyszymy w klimatycznym entourage’u Muzeum Etnograficznego.

Dla ciekawych nowej odsłony Ani, artusowy koncert będzie idealną okazją potwierdzającą, iż wokalistka nie stoi w miejscu, nieustannie poszukuje i rozwija się muzycznie. Dla tych zaś, którzy z nostalgią odsłuchują w domowym zaciszu hitów laureatki Idola – dobre wiadomości! – nie zabraknie ich podczas lipcowego koncertu! Ania Dąbrowska z programem The best of i zapowiedzią nowej płyty, która nota bene powstaje w słynnym studiu Polskiego Radia S-4, gdzie powstały najważniejsze dokonania Republiki, Maanamu, Soyki czy Nosowskiej, udowodni że to pop najwyższej próby, z klasą i charakterem.

24 lipca, Piątek, 21:00

Miejsce: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Cena biletu normalnego: 55.00 zł

Cena biletu ulgowego: 45.00 zł
Maria Peszek

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku tworząc widowisko muzyczne i płytęMiasto mania. To właśnie z tym projektem ostatni raz gościła w Dworze Artusa podczas dwunastej edycji Koncertów pod Gwiazdami. W dwa lata później wyszła druga płyta długogrająca Marii Peszek, zatytułowana Maria Awaria. Obie cieszyły się uznaniem krytyki, a przede wszystkim publiczności, i ugruntowały mocną pozycję bardzo rozpoznawalnej wokalistki i, można powiedzieć, swego rodzaju performerki.

Niewątpliwym sukcesem była ostatnia płyta JEZUS MARIA PESZEKPo jej wydaniu artystka zagrała trzy trasy koncertowe. Imponującą w sumie ilość – około 90 koncertów. Nagrała w tym czasie płytę “live”. To wszystko pokazuje skalę sukcesu, jaki kolejny raz osiągnęła.

Co usłyszymy podczas drugiego koncertu KPG? Przekrojowy materiał, coś starego, coś pożyczonego, coś innego, ale znając Marię, na pewno nie obejdzie się bez niespodzianek. Bo Marię Peszek można kochać albo nienawidzić, ale nie można pozostać obojętnym.

3 lipca, Piątek, 21:00

Miejsce: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Cena biletu normalnego: 45.00 zł

Cena biletu ulgowego: 35.00 zł
Katarzyna Groniec

Katarzyna Groniec to artystka, którą od lat publiczność szczególnie ceni za zdolności interpretacyjne i nadawanie utworom lirycznej aury. Jej koncerty są zawsze bardzo emocjonalne i elektryzujące. Sama zaś wokalistka emanuje subtelnością, klasą i wdziękiem.

W Toruniu w ramach festiwalu Koncerty pod Gwiazdami wystąpi z programem Zoo, który jest unikalnym spotkaniem z utworami Agnieszki Osieckiej. Usłyszymy takie przeboje jak m. in.:Wielka wodaNim wstanie dzień czy Uciekaj moje serce w iście aktorskim wykonaniu. Poza tymi wszystkimi znanymi i wielokrotnie odtwarzanymi piosenkami  Groniec zaprezentuje kompozycje mniej znane, które wielu z pewnością zaskoczą.

Oprócz samego wokalu mistrzyni piosenki aktorskiej, widowisko będzie wzbogacone o ciekawe wizualizacje, a całość będzie miała formę muzycznego spektaklu.

11 lipca, Sobota, 21:00

Miejsce: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Cena biletu normalnego: 45.00 zł

Cena biletu ulgowego: 35.00 zł
Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski – piosenkarz, kompozytor, pianista, jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców swoim występem zakończy Koncerty pod Gwiazdami 2015. Mamy nadzieję, że ten wokalista o znakomitym, mocnym głosie, z repertuarem bogatym w mnóstwo hitów, dostarczy publiczności odpowiednią dawkę doskonałej zabawy połączonej z nutką sentymentalnych nastrojów.

Błyskawicznie kojarzony jest z takimi przebojami jak: Dziewczyny lubią brąz, Dary losu, Życie jest nowelą. Ale zanim do tego doszło, jako solista pojawił się w 1987 roku. Wcześniej występował w amatorskich i półzawodowych zespołach m.in. Victoria Singers. Z formacji tej powstała, niezwykle popularna pod koniec lat siedemdziesiątych, grupa VOX, z którą związany był przez osiem lat.

Obsypany wieloma nagrodami. W tym jedną z najbardziej prestiżowych – Grand Prix za całokształt działalności artystycznej. Obecnie, w dorobku artysty, tylko płyta Intymnie nie osiągnęła jeszcze statusu Platynowej Płyty tak jak jej poprzedniczki, ale jest już Złotą Płytą i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce również uzyska status Platynowej.

Dla sceptycznych, których nie przekonuje las nagród, Złote i Platynowe Płyty, mamy informację będącą postawieniem kropki nad i. W grudniu 2001 roku odbył się w Teatrze Wielkim w Warszawie wspólny koncert Ryszarda Rynkowskiego i Joe Cockera. A artyści tego formatu występują tylko z  wybranymi z wybranych.

7 sierpnia, Piątek, 21:00

Miejsce: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Cena biletu normalnego: 75.00 zł

Cena biletu ulgowego: 65.00 zł