Aktualności Dwór Artusa

Koncerty pod Gwiazdami 2017 i koncert Suzanne Vegi

Tegoroczne Koncerty pod Gwiazdami to pięć wydarzeń odbywających się w różnych miejscach Torunia. Niewątpliwie gwiazdą festiwalu będzie Suzanne Vega. W Toruniu wystąpi po raz pierwszy.
Vega to wokalistka i błyskotliwa autorka tekstów, która uznawana jest za czołową przedstawicielkę światowej muzyki folk. Od swego debiutu, który miał miejsce dwadzieścia pięć lat temu, artystka sprzedała ponad siedem milionów płyt i siedmiokrotnie nominowana była do prestiżowych nagród Grammy. Publiczność doskonale kojarzy jej przeboje takie jak choćby Luka, Tom`s Diner czy Caramel. Podczas toruńskiego koncertu Suzanne Vega zaprezentuje materiał z najnowszego albumu Lover, Beloved: Songs From An Evening With Carson McCullers opartego na sztuce teatralnej, którą napisała wspólnie ze znanym kompozytorem Duncanem Sheikiem. Podczas koncertu nie zabraknie oczywiście najbardziej znanych utworów z repertuaru artystki, które zabrzmią w nowych, często zaskakujących aranżacjach.

Ale to nie jedyna gwiazda jaką podziwiać będziemy mogli podczas festiwalu. Z niezwykłym projektem Akustik Amigos wystąpi lider formacji Raz, Dwa, Trzy Adam Nowak, w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu zaś podziwiać będziemy mogli Marka Piekarczyka, zespół Hey z Kasią Nosowską i niezwykły projekt Wojtka Mazolewskiego Chaos pełen idei. W tym przedsięwzięciu jazzowemu kwintetowi towarzyszą popularni wokaliści tacy jak choćby Piotr Zioła, John Porter, czy Vienio. 

Jak zwykle więc gwiazdy zagoszczą nie tylko na niebie ale i na scenie. Koncerty pod Gwiazdami zastąpiły w roku 2013 Artus Jazz Festival. W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz piąty i jak zwykle gościć będzie w różnych miejscach Torunia. Obok trzech koncertów plenerowych w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego dwa wydarzenie odbędą się pod dachem. Suzanne Vega zagości w CKK Jordanki, zaś koncert Adam Nowak i Akustik Amigos odbędzie się w Sali Wielkiej Dworu Artusa. Wydarzenie dotowane jest przez miasto Toruń (60000 zł), a jego budżet wyniesie około 265 tys. zł.

  • 18 czerwca 2017(niedziela), g. 20:00, Suzanne Vega – CKK Jordanki
  • 7 lipca 2017 (piątek), g. 20:30 – Adam Nowak i Akustik Amigos – Dwór Artusa
  • 13 lipca 2017 (czwartek), g 21:00, Hey i Kasia Nosowska – Amfiteatr Muzeum Etnograficznego
  • 23 lipca 2017 (niedziela), g.21:00, Wojtek Mazolewski Quintet & Goście (John Porter, Piotr Zioła i Vienio) – Amfiteatr Muzeum Etnograficznego
  • 30 lipca (niedziela), g. 21:00, Marek Piekarczyk Akustycznie – Amfiteatr Muzeum Etnograficznego