Koncert Muzyki Filmowej

Patrycja Gola /wokal/
Janusz Szrom /wokal/
Maciej Sztor /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Spotkanie z muzyką tworzoną na potrzeby kina to zawsze niezwykłe wydarzenie. Dzieła nawiązujące stylistyką do wielkich mistrzów klasyki zawsze są gorąco przyjmowane przez publiczność. Tym razem zachwycą nas motywy z m.in. filmów Szczęki, Gwiezdne Wojny, Gladiator, James Bond. Na scenie poza niezrównanym interpretatorem amerykańskiej muzyki filmowej dyrygentem Maciejem Sztorem, pojawią się także wokaliści – Patrycja Gola oraz Janusz Szrom.

Zaproszony do Torunia dyrygent Maciej Sztor kolekcjonuje oryginalne partytury amerykańskich kompozytorów, tworzy i realizuje własne projekty w całej Polsce, może się również poszczycić specjalnym listem z gratulacjami od samego Johna Williamsa za propagowanie jego muzyki filmowej w Polsce.
Wokaliści, którzy pojawią się na scenie to wybitni artyści występujący na scenach całej Polski. Patrycja Gola współpracowała m.in. z Budka Suflera, Varius Manx, Perfect, Edytą Górniak, Ewą Bem, Adamem Sztabą. Znana jest z występów jako muzyk sesyjny w „Idolu” czy „Tańcu z Gwiazdami”. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Janusz Szrom poza śpiewaniem zajmuje się także kompozycją, aranżacją oraz nauczaniem. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Nagrał wiele płyt z czego dwa spośród jego albumów otrzymały status złotej płyty: „Straszni Panowie Trzej” oraz „Pogadaj ze mną”.

W programie:
Hity dużego ekranu – muzyka z filmów m.in. – Szczęki, Gwiezdne Wojny, Gladiator, James Bond

 

Data: 23 wrzesień

Godzina: 19:00

Bilety: (69 zł normalny, 49 zł ulgowy) dostępne w Kasie CKK Jordanki oraz www.tos.art.pl

Miejsce: CKK Jordanki