Aktualności Dwór Artusa Toruń

Kazik & Kwartet ProForma

Kazik & Kwartet ProForma

27.01.2016 (środa) godz. 19:00
Bilet normalny: 45zł 
Bilet ulgowy: 40zł 
Bilety dostępne również na: 
Miejsca tylko stojące. Nieodebrane rezerwacje – wyprzedawane od 22 stycznia (piątek) od godziny 12:00!

 

Sala Wielka Dworu Artusa po raz pierwszy gościć będzie Kazika Staszewskiego podczas koncertu. Tym razem wokalista Kultu został zaproszony do współpracy przez jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a może i na świecie: Kwartet Proforma.

Zespół ten to doświadczeni muzycy, którzy choć obecnie koncentrują się przede wszystkim na wykonywaniu własnych piosenek, to jednak na samym początku swojej działalności śpiewali własne aranżacje utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz piosenek Stanisława Staszewskiego.

W roku 2012 Kwartet podczas jednego z koncertów zaprosił  Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego. W zamierzeniu jednorazowy występ, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego, którego efektem stała się płyta Wiwisekcja. Oprócz piosenek Kazika znalazły się na niej też utwory m.in. z repertuaru Silnej Grupy Pod Wezwaniem, Nicka Cave’a, Toma Waitsa i Kurta Weilla.

Podczas koncertu w Dworze Artusa publiczność nie tylko będzie mogła usłyszeć tak rzadko wykonywane na żywo przeboje jak Malicziki, Oddalenie, Sztos, A gdy będę umierał czy Gdybym wiedział to co wiem, ale także piosenki zupełnie nowe (Kalifat, Gorzki Płacz). W bogatej scenerii Sali Wielkiej koncert z pewnością będzie niezwykłym przeżyciem.

 

Kazik&ProForma-male

Wystąpią:

  • Kazik Staszewski – śpiew
  • Przemysław Lembicz – śpiew, gitara
  • Piotr Lembicz – gitary
  • Marcin Żmuda – fortepian, instrumenty klawiszowe, śpiew
  • Wojciech Strzelecki – gitara basowa, kontrabas, śpiew
  • Marek Wawrzyniak – perkusja, przeszkadzajki

W nowej roli z Kwartetem ProForma czułem się jak sztubak. Nagle trafiłem w towarzystwo panów, którzy poważnie wyglądają, bardzo profesjonalnie dyskutują o muzyce i takież mają do niej podejście. Pojawiła się iskierka porozumienia, wspólna wibracja, która jest niezwykle istotna. Dlatego gramy razem

Kazik Staszewski