Italo Disco – spektakl muzyczny

Nicola Palladini powraca do Torunia po wielkim sukcesie programu Ciao Ciao Bambina. Co nas czeka tym razem? Powrót do lat 80. i rytmów Italo Disco, czyli największych włoskich przebojów tamtego okresu.

W Polsce lata 80. nie kojarzą się nam zbyt dobrze.  Meblościanka, boazeria lub tapety na ścianach i telewizor Rubin. To puste wieszaki i półki w sklepach. Wszystko, co docierało do Polski z Zachodu, było mocno spóźnione. Te wszystkie niedogodności osładzała ludziom muzyka. Polacy uwielbiali Italo Disco i do dziś z nostalgią wspominają czasy, gdy w marmurkowych jeansach z Pewexu słuchali na kaseciaku Kasprzak Sabriny.

Jej Boys zna do dziś każdy, a i inne dyskotekowe przeboje lat 80. jak: GloriaDolce VitaI like ChopinTora ToraEverlasting LoveCheri Cheri Lady, czy nieśmiertelne Sempre Sempre lub Felicita duetu Al Bano i Rominy Power cieszą się niesłabnąca popularnością. Nicola Palladini zabierze nas w muzyczną podróż przez lata schyłku PRL, gdzie na dyskotekach królowały: Vamos a la playa/No tengo dineroFlames of LoveSara’ perche’ ti amoAcapulcoMamma MariaBuona Sera Ciao Ciao i wiele innych przebojów.

Organizator wydarzenia: d-Arte Impresariat Artystyczny

Data: 6 września 2019

Godzina: 18:00

Miejsce: Sala Wielka Centrum Kultury Dwór Artusa

Bilety: 35 zł / 40 zł tutaj