Influencer Live Poznań

Influencer Live Poznan jest jedną z większych konferencji dla Twórców Internetowych w Polsce.

Co roku spotyka się Sali Ziemi około 2500 osób by dzielić się wiedzą i poznawać nowe osoby.

Zacznijmy od początku. Wraz ze znanym blogerem Mikołajem (trudnyblog) pojechaliśmy do Poznania już w Piątek by zaklimatyzować się w tym ładnym mieście. Mieliśmy do wyboru Bolt, Traficar lub nogi by dotrzeć do hotelu. Jednakże my jako gadżetomaniacy i ciekawi nowych technologii postanowiliśmy wybrać się Traficarem. 

Traficar

Po jakimś czasie stwierdziliśmy, że to był błąd gdyż były godziny szczytu. Plus taki, że w Renault Clio zaśpiewaliśmy „Początek”. Dotarliśmy na szczęście cali i zdrowi. Od razu Mikołajowi w oczy rzuciła się jedna hulajnoga systemu Lime. I musiał sprawdzić jak jeździ ten cud techniki.

Lime

Pojeździliśmy sobie trochę w piątek i zbieraliśmy się na Before, ale nie dotarliśmy 😀 

Pod wieczór dołączył do nas wybitna osobistość YouTube, czyli Mirek z kanału Niskopodłogowiec.

Rano zebraliśmy się razem i ruszyliśmy jak na Influencerów przystało na hulajnogach Lime na Międzynarodowe Targi Poznańskie całą przecznicę (tak, przecznicę :D). 

Jak co roku na ILP było wiele marek ze swoimi stanowiskami (Allegro, Lidl, Olympus, LH.pl i inne). Były różne konkursy z nagrodami lub tylko by sobie ładne zdjęcie zrobić. Namówiłem chłopaków na zdjęcie z Allegro by się trochę rozruszać. 

Oprócz jedzenia (burgery od Lidla), to ratowała mnie pyszna kawa serwowana przez Coffee Journey. 

Najważniejsi są ludzie

Najważniejszym elementem każdego wydarzenia są ludzie. Bez nich tak naprawdę nie zrobi się nic twórczego. Dzięki takim wydarzeniom możemy poznać innych ludzi i porozmawiać z tymi których podziwiamy i którzy dla nas są wielką inspiracją. Sobotni dzień rozpoczął od wystąpienia Robert Biedroń, który opowiadał o ważnym udziale Influencerów w przestrzeni publicznej.

Maciej Budzich opowiadał o projekcie Biblia Audio

Po Robercie nastąpił czas na wystąpienia Szymona Hołowni. Sobota też upłynęła z rozmowami Macieja Budzicha, Kasi Meciński, Rafała Masnego i wielu wielu innych. 

Sobotni wieczór to a jedno z najważniejszych Gali dla Twórców Internetowych, czyli Gala Twórców. Wydarzenie współorganizowane wraz z Onetem. Poniżej lista zwycięzców

Dzień drugi rozpoczął się od pysznej kawy 😀

Z racji faktu, że mieliśmy wcześniej pociąg do Torunia nie uczestniczyliśmy w całości konferencji. Z najciekawszych momentów to byliśmy na wywiadzie Macieja Budzicha z Krzysztofem Gonciarzem

Pokrzątaliśmy się trochę i udaliśmy się na dworzec.

Podsumowując:

To był weekend pełen inspiracji, fantastycznych ludzi, pysznej kawy, dobrej zabawy. Miło było spotkać innych ludzi i wymienić doświadcznia lub tylko porozmawiać.