IDEE w Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy”

Na początku września udostępnimy nową wystawę – IDEE. Pierwsi goście zobaczą ekspozycję w dniach 5 i 6 września. – To najbardziej interdyscyplinarna wystawa w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – podkreśla Monika Wiśniewska, dyrektor naszego Centrum.

Przestrzeń wystawiennicza jest podzielona na cztery strefy: komunikacji, sztuki i piękna, życia oraz konstruktora. Każda ze stref nawiązuje do innej idei stworzonej i realizowanej przez człowieka, dzięki czemu wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Na ekspozycji są dostępne stanowiska nawiązujące do nauk przyrodniczych, jak i humanistycznych.

Wśród eksponatów znalazły się takie jak: „Twoja gazeta”, „Mors”, „Co mówi tatuaż?”, „Piękny człowiek”, „Piękno światłem malowane”, „Komórka i DNA”, „Operacja”, „Komnata tajemnic” czy „Smartfon”. Centralnym elementem wystawy jest „Szepcząca ściana”, która prezentuje różnorodność językową świata. W CNMW dowiecie się jakie znaczenie w różnych kulturach świata mają tatuaże, jak działa sieć telefonii komórkowej i pojedynczy telefon, jak zmieniały się kanony piękna człowieka na przestrzeni dziejów, a także przeprowadzić wirtualną sekcję ciała człowieka w „Komnacie tajemnic”. Dzięki eksponatowi „Piękno światłem malowane” zwiedzający będzie mógł przy pomocy światła „trzymanego” w dłoni stworzyć własny obraz.

Podczas otwarcia wystawy „Idee” Centrum przygotowało kilka dodatkowych atrakcji: mini wykłady i prezentacje, m.in. Janusza Leona Wiśniewskiego, foto budkę, możliwość nagrania własnej idei czy telemost. Bilety w dniach otwarciach są dostępne w cenie 5 złotych w elektronicznym systemie sprzedaży.

Za zaprojektowanie i wykonanie wystawy dla Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest odpowiedzialna estońska firma OÜ Ten Twelve.

Obecnie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępnych sześć wystaw, w tym dwie stałe „O obrotach” i „Rzeka”. Dostępna jest również oferta wakacyjnych warsztatów.