Aktualności

Helena Vondráčková

Mówi się o niej “przyjaciółka Polaków”. Po raz pierwszy przyjechała do Polski na festiwal w Sopocie w 1977 roku. Wkrótce rusza w trasę po Europie Nie zabrakło na niej Torunia!

W wielu wywiadach Helena Vondráčková opowiadała, że międzynarodowy festiwal w Sobocie był dla niej “oknem na świat”. I wspaniałą wróżbą – zrobiła światową karierę. I, co ciekawe, w Sopocie poznała też swojego przyszłego męża. Podczas kariery muzycznej artystka stała się gwiazdą estrady skali międzynarodowej. Jej łączna dyskografia osiągnęła nakład około 200 mln sprzedanych płyt. W swoim repertuarze ma 1725 piosenek nagranych studyjnie oraz ponad 500 wykonywanych okazjonalnie. I jeszcze garść imponujących liczb – ponad 1600 nagród radiowych, nagroda za sprzedaż 4 mln sztuk książki autobiograficznej w Czechach (2,5 mln w innych krajach), ponad 50 nagród zdobytych na międzynarodowych festiwalach i niemal 700 nagród w plebiscytach popularności. Helena Vondráčková rozpoczęła karierę w 1964 r., wygrywając konkurs “Szukamy nowych talentów”.

Zaśpiewała utwór G. Gershwina “The Man I Love”. I jeszcze w tym samym roku nagrała w studio utwór “Červená řeka”. Serca polskiej i czeskiej publiczności podbiła nie tylko przebojami takimi jak: “Malowany dzbanku” czy “Vzdaleny hlas”, ale także wspaniałą urodą, sposobem bycia i poczuciem humoru. Artystka może dziś śmiało powiedzieć, że… zmieniła życie przynajmniej jednego człowieka.

 

Data: 19 maja 2019 (niedziela)

Godzina: 19:00

Miejsce: Arena Toruń

Bilety: 60 zł – 140 zł tutaj