Halina Kunicka śpiewa piosenki Wojciecha Młynarskiego

Podczas Forte Artus Festivalu nie mogło też zabraknąć koncertu dla wszystkich miłośników klasycznej polskiej piosenki. A taką bez wątpienia wykonuje Halina Kunicka. Piosenkarka urodziła się we Lwowie i od wielu już lat jest jedną z najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Znają ją wszyscy, jak zresztą mogliby jej nie znać, jeśli 14 albumów płytowych rozdystrybuowano w nakładzie przekraczającym ponad milion egzemplarzy. Ponad 3000 razy występowała już w Polsce ze swymi recitalami.

Do jej największych przebojów należą Orkiestry dęte, Niech no tylko zakwitną jabłonie, Lato lato czeka, Od nocy do nocy czy To były piękne dni. Piosenki pisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie.

Podczas koncertu w Dworze Artusa zabrzmią utwory napisane przez Wojciecha Młynarskiego specjalnie dla Haliny Kunickiej. Możemy się więc spodziewać m.in. takich piosenek jak: Zabłyśnie dzień, gdy uda nam się wszystko, Niby jest źle a jednak fantastycznie, 12 godzin z życia kobiety czy Uśmiecham się. Artystka odda tym samym hołd wielkiemu mistrzowi polskiej piosenki, autorowi, który z pisania tekstów uczynił prawdziwą sztukę. W recitalu będzie jej towarzyszył Jerzy Derfel, kompozytor i stały akompaniator Wojciecha Młynarskiego.

Wystąpią:

  • Halina Kunicka – śpiew
  • Jerzy Derfel – fortepian

 

Data: 27 października 2017 (piątek)

Godzina: 19:00

Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa

Bilety: 40/45 zł tutaj