Aktualności Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Toruń

Gwiazdy na Jordankach

Jedna z największych brytyjskich gwiazd muzyki pop – Lisa Stansfield, popularny serbski muzyk i kompozytor Goran Bregovic oraz jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Hey wystąpią w sali koncertowej na toruńskich Jordankach. Cykl muzycznych koncertów zaplanowano na grudzień 2015 roku.

Koncert Gorana Brogovica w Toruniu

news_052goran

Uroczystemu otwarciu sali będzie towarzyszył cykl muzycznych wydarzeń. Wielofunkcyjna Sala Koncertowa zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa będzie jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów kulturalnych w regionie.

Na pierwszy koncert w wykonaniu popularnego muzyka i kompozytora, łączącego żywiołowe bałkańskie rytmy i rock’n’roll zapraszamy do sali koncertowej już 14 grudnia 2015 roku. Goran Bregovic zaprezentuje w Toruniu swój muzyczny projekt “Champagne for Gypsies”, grany w największych salach koncertowych na świecie między innymi w Australii, Nowej Zelandii, Hong Kongu a także we wrocławskiej Hali Stulecia – zapowiada Grzegorz Grabowski, prezes zarządu spółki CKK Jordanki.

Urodzonemu w Sarajewie kompozytorowi sławę przyniosła kariera solowa i współpraca z utalentowanym reżyserem Emirem Kusturicą. Pod koniec lat 80-tych Bregovic napisał ścieżkę dźwiękową do filmu Czas Cyganów, która otrzymała bardzo pozytywne recenzje. Skomponował również, muzykę do kolejnego obrazu Kusturicy Arizona Dream z gościnnym udziałem Iggy Popa. Goran Bregovic znany jest w naszym kraju także z albumów nagrywanych z popularnymi polskimi wykonawcami – Kayah i Krzysztofem Krawczykiem.

Dzień po koncercie Gorana Bregovica zapraszamy na występ kolejnej światowej gwiazdy. Na toruńskich Jordankach 15 grudnia 2015 roku wystąpi Lisa Stansfield, której wyjątkowy wokal i ponadczasowe taneczne piosenki zdobyły szczyty list przebojów w Stanach Zjednoczonych i Europie – mówi Grzegorz Grabowski.

Lisa Stansfield na Jordankach

news_052lisa

Lisa Stansfield została uhonorowana najważniejszymi nagrodami muzycznymi na świecie: Grammy, Brit Awards, Ivor Novello Awards. Jej wielkie przeboje, takie jak: All Around The World, czy znana z kinowego mega-hitu, filmu The Bodyguard piosenka Someday (I’m Coming Back) – to kanon światowej muzyki pop. Do historii przeszedł też znakomity duet Lisy Stansfield z George’m Michaelem i muzykami Queen podczas koncertu The Freddie Mercury Tribute Concert na stadionie Wembley w Londynie. W sierpniu tego roku ukazało się nowe DVD koncertowe artystki Live In Manchester, które jest zapisem koncertu z zeszłorocznej trasy i daje przedsmak tego, czego możemy spodziewać się w Toruniu.

W ramach cyklu muzycznych wydarzeń nie zabraknie polskich akcentów – 16 grudnia 2015 roku w Sali na Jordankach wystąpi zespół Hey, znany ze znakomitych kompozycji i świetnych tekstów Katarzyny Nosowskiej – dodaje Grzegorz Grabowski.

Hey w Toruniu

news_052hey

W Toruniu zespół zaprezentuje projekt HEY Unplugged. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu został poszerzony o zaprzyjaźnionych muzyków a znane rockowe utwory uzyskały akustyczne aranżacje.

Zakończenie prac budowlanych sali koncertowej jest planowane na koniec października 2015 roku.

Obecnie na budowie sali na Jordankach prowadzone są intensywne prace wewnętrzne związane z wykończeniem struktury okładzin picado. W zakresie robót zewnętrznych wkroczono w ostatni etap, jakim jest ułożenie kostki granitowej zjazdu do garażu oraz fragmentu drogi wewnętrznej, trwa obróbka strukturalna nawierzchni drogowej betonowej. Rozpoczęto prace porządkowe terenu oraz prace związane z zielenią i montażem oświetlenia zewnętrznego – mówi Robert Kiezik, kierownik kontraktu Mostostal Warszawa SA.

Operatorem Sali koncertowej na Jordankach jest CKK Jordanki sp. z o.o. Informacje dotyczące planowanych koncertów i sprzedaży biletów można znaleźć w serwisach internetowych:

www.jordanki.torun.pl/lisa
www.jordanki.torun.pl/hey
www.jordanki.torun.pl/goran