Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny

Grosze grają rolę!

13 maja, w całej Polsce, obchodzić będziemy po  raz trzeci Dzień Teatru Publicznego. Wydarzeniu towarzyszy akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”. Z tej okazji 17 maja o g. 19:00 zapraszamy do CKK Jordanki na spektakl Gatunek żeński*!

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast, a więc o siedem teatrów więcej niż w roku ubiegłym. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych – prowadzona będzie tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja (w naszym Teatrze od g. 10:00), a spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu Spacerowników teatralnych, który swój początek miał także przed dwoma lata z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Proponowane trasy spacerów mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast (więcej na www.spacerownikteatralny.pl).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny jest na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

* Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.