Gloria Campaner & Leszek Możdżer

Nie ma wątpliwości – Leszek Możdżer na scenie przy fortepianie, solo czy w towarzystwie innych wykonawców to jednak zawsze ten sam Leszek Możdżer. Ten sam, lecz nie w sensie: niezmienny. Przeciwnie. Zawsze poszukujący i odważny w tych poszukiwaniach. Także w Toruniu mogliśmy podziwiać różne twarze artysty. Tym razem 15 listopada w ramach Artus Festival  wystąpi z włoską pianistką Glorią Campaner.

Jazz to główna domena działalności artystycznej Możdżera, ale artysta cieszy się popularnością nie tylko wśród jazzowej publiczności. Jako muzyk z klasycznym wykształceniem znany jest także miłośnikom muzycznego kanonu. Nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod własnym nazwiskiem. Na uwagę zasługują także jego teatralne i filmowe realizacje.

Gloria Campaner reprezentuje świat muzyki klasycznej. Jest znana m.in. z interpretacji wielkich kompozytorów jak Schumann czy Rachmaninow. Artystka chętnie sięga również po tematy z muzyki kameralnej i współczesnej – w swoim dorobku ma współpracę z didżejami oraz jazzmanami.

Czeka nas więc koncert światowej klasy pianistów, oryginalnych eksploratorów. Szykuje się prawdziwa wędrówka muzyczna, której kresu ciekawi są pewnie sami pianiści… W ramach ciekawostek, warto dodać, że poza fortepianowymi wariacjami usłyszymy również… śpiewające kamienie! Tak, to żadne przejęzyczenie… Specjalne kamienie sprowadzone z pracowni włoskiego rzeźbiarza.

 

Największe wrażenie zrobił jednak na mnie improwizowany utwór, w którym Gloria Camper grała na… kamieniach. Specjalnie sprowadzone z Sardynii „grające kamienie” wykonane przez Pinuccia Scioliego wydawały przejmujące, głębokie, trudne do porównania z czymkolwiek innym dźwięki. Możdżer wplatał w to cytaty ze „Svantetic” Komedy.Mariola Borowska / Jazz Forum

 

Wystąpią:

  • Gloria Campaner – fortepian, kamienie
  • Leszek Możdżer – fortepiany, celesta
  • Magdalena Kordylasińska-Pękala – instrumenty perkusyjne
  • Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne

Data: 15 listopada 2018

Godzina: 19:00

Miejsce: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Bilety: 99 zł – 149 zł tutaj