Aktualności Dwór Artusa Toruń

Forte Artus Festival: Artur Andrus na 20-lecie Dworu Artusa

Dwór Artusa skończył w tym roku 20 lat i z tej okazji przygotował kolejną niezwykłą niespodziankę.Artur Andrus, który to na rozpoczęcie Forte Artus Festivalu zaprezentuje swoje piosenki, okraszone niebanalną konferansjerką i inteligentnym poczuciem humoru! A wszystko pełne szacunku, klasy i najwyższej jakości artystycznej, która przez dwadzieścia lat zawsze była kojarzona z Dworem Artusa.

Artur  Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu Mistrz Mowy Polskiej.  Na co dzień redaktor trójkowej Akademii rozrywki, znany i lubiany konferansjer, komentator Szkła kontaktowego.

W Dworze Artusa Andrus będzie mówił i śpiewał. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w  tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty. W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem… zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barzeSzalona krewetka absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach. Przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie, gdyż 7 października Dwór Artusa zmieni się w Dwór Andrusa!

Wykonawcy:

  • ·         Artur Andrus
  • ·         Wojciech Stec – fortepian, gitara
  • ·         Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet
  • ·         Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
  • ·         Paweł  Żejmo – perkusja

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Dworu Artusa od 2 października.

Ilość miejsc ograniczona!

Data: 7 października 2015

Godzina: 19:00

Miejsce: Dwór Artusa