Bez kategorii

Ferie 2016 w Młynie Wiedzy

Udostępnieniem nowej wystawy „Wmiksuj się!” rozpoczną się 16 stycznia 2016 roku ferie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Przygotowaliśmy również specjalną ofertę zwiedzania połączoną z zajęciami warsztatowymi. 

Wmiksuj się w dźwięk na nowej wystawie

Najnowsza wystawa muzyczna „Wmiksuj się!” to „dziecko” Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ekspozycja w atrakcyjny sposób prezentuje zagadnienia z fizyki dźwięków. Zwiedzający będą mogli przekonać się na własnych zębach, „słuchając” przy ich pomocy muzyki, że dźwięk rozchodzi się nie tylko w powietrzu, ale również w ciałach stałych. Na wystawie znajdują się eksponaty poświęcone tworzeniu muzyki i jej miksowaniu. Będzie można między innymi sprawdzić siłę swego głosu a także przetworzyć go cyfrowo. Ekspozycję uzupełniają stanowiska poświęcone podstawowym zagadnieniom fizyki dźwięków, takim jak powstawanie fal stojących w dzwonach rurowych czy badanie poziomu hałasu.

Specjalna oferta na ferie

W okresie ferii (19-31 stycznia 2016 r.) w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można skorzystać z oferty „1+2” lub „2+1”. W pierwszym przypadku wizyta w centrum nauki rozpocznie się od godzinnego warsztatu (o godz. 9:00), a następnie przez dwie godziny będzie można zwiedzać wystawy CNMW. W ofercie „2+1” najpierw przez dwie godziny będą dostępne ekspozycje, a wizyta zakończy się godzinnymi zajęciami warsztatowymi. Samodzielne warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 9:00 i 11:00, a w soboty i niedziele w godz. 11:00 i 14:00.

W ferie (nie tylko) Pascal wyciska

We wtorki Centrum zaprasza na zajęcia „Pascal wyciska”. Podczas naszych warsztatów postaramy się wykorzystać prawa Pascala  do konstrukcji prostych maszyn hydraulicznych. Środy będą zarezerwowane dla świata 3D. Podczas warsztatów „ABC (W) 3D” będzie można dowiedzieć się czym jest przestrzeń trójwymiarowa, gdzie znajduje zastosowanie oraz jak ją stworzyć.

W trakcie czwartkowych warsztatów „Wszystko gra” uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi pojęciami z zakresu akustyki poprzez tworzenie prostych instrumentów muzycznych. Na zajęciach będzie można: krzyczeć, piszczeć i wydawać dźwięki dowolnej wysokości. Razem z uczestnikami stworzymy proste instrumenty dęte i perkusyjne.

Jeżeli zastanawialiście się, dlaczego substancje występują w różnych stanach skupienia i co ma na to wpływ to warto wybrać się na piątkowe warsztaty „Skup się”. W soboty Młyn Wiedzy „otwiera” ćwierkającą restaurację. Warsztat to okazja do pogłębienia wiedzy o ptakach, ich różnorodności, zwyczajach i preferencjach pokarmowych. W ramach zajęć zostanie skomponowana odpowiednia mieszanka nasion oraz powstaną karmniki wykonane samodzielnie przez uczestników. W niedziele w centrum nauki będzie rozbrzmiewała „eko muzyka”. Na zajęciach animatorzy pokażą jak wyczarować muzykę z materiałów, które najczęściej wyrzucamy. Razem z naszymi gośćmi stworzymy wspaniałą eko orkiestrę grającą na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

Szczegółowe opisy warsztatów w okresie ferii są dostępne na stronie internetowej: Ferie 2016 | Opisy warsztatów

Na tydzień przed feriami (9 stycznia) zostanie udostępniona wystawa „Wildlife Photographer of The Year 2015”, czyli fotografia dzikiej przyrody. W Toruniu będzie miała miejsce ogólnopolska premiera ekspozycji z tegorocznej edycji konkursu fotografii przyrodniczej.