Dni Ciechowskiego: Dobrawa Czocher i Hania Rani – Biała Flaga

Na zakończenie Dni Ciechowskiego wystąpią dwie utalentowane artystki Dobrawa Czocher i Hanna Rani. 25 września ukazała się ich debiutancka płyta z klasycznymi aranżacjami utworów lidera Republiki. Podchodząc w zupełnie nowy sposób do piosenek Ciechowskiego, w bezpretensjonalny sposób młode artystki nadały doskonale znanym utworom drugie muzyczne życie.

Na płycie Biała flaga dziewczyny starały się pokazać Grzegorza Ciechowskiego przez ich własne ja. Klasyczne wykształcenie, akustyczne instrumenty, zupełnie inne czasy i środowisko, w których przyszło dwóm młodym instrumentalistkom dorastać sprawiły, że otrzymaliśmy piosenki, które chociaż znamy bardzo dobrze, są dla nas czymś zupełnie nowym.

Podczas Dni Ciechowskiego piękne wykonawczynie zaprezentują swoje wersje takich utworów jak:Mamona, Odchodząc, Telefony czy Śmierć na pięć. W Dworze Artusa (w którym Grzegorz Ciechowski odbywał pierwsze próby) piosenki te z pewnością zabrzmią wyjątkowo, a my po raz kolejny będziemy mogli docenić ich niezwykłą siłę oddziaływania.

Niebezpieczeństwo porażki pojawiło się już na wstępie – co z tekstami? Czy kompozycjom Grzegorza Ciechowskiego można odebrać tak ważny ich element jak tekst, słowo, poezja? Czy po raz kolejny sprawdzi się sentencja, że “muzyka potrafi wyrazić więcej niż słowa”. I tak projekt zrealizowany z myślą jednokrotnego wykonania, cały czas gdzieś nam towarzyszy i cieszymy się, że przyjmowany jest tak ciepło.
Hanna Rani

Wystąpią:

  • Dobrawa Czocher – wiolonczela
  • Hanna Rani – fortepian, aranżacja

 

 

Data: 20 grudnia, Niedziela, 18:00

Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa

Bilety: Cena biletu normalnego: 20.00 zł
Cena biletu ulgowego: 15.00 zł