Wojtek Mazolewski Chaos Pełen Idei ft. Wojciech Waglewski, Piotr Zioła i Vienio

Po raz pierwszy w Toruniu kwintet Wojtka Mazolewskiego wystąpi z projektem Chaos Pełen Idei. Towarzyszyć mu będą niezwykli goście: Wojciech Waglewski, Piotr Zioła i Vienio. Podczas koncertu w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego pojawią się nie tylko utwory znane z płyty Chaos Pełen Idei, ale także kompozycje przygotowane specjalnie na tę trasę!

Mazolewski zaprosił tym razem do współpracy wspaniałych gości, łącząc przy tym pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Powstała płyta jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć. Zaś trasa koncertowa promująca wydawnictwo została przyjęta niezwykle entuzjastycznie przez fanów.

Lider kwintetu rozpoczynał swoją muzyczną przygodę jako 10-latek na scenie trójmiejskiego Festiwalu Rock na Zaspie w 1986 roku. Marzył wtedy, że będzie koncertował i wydawał płyty na całym świecie. 30 lat artystycznej kariery Wojtka Mazolewskiego pokazuje, że marzenia się spełniają. Jego muzykę pokochali nie tylko fani w Polsce ale i w Japonii, Kolumbii czy Argentynie. Przez lata zasłużył na miano eksportowej marki polskiej kultury. Gdański artysta od lat łamie stereotypy współpracując z artystami, na pierwszy rzut oka, z zupełnie innych muzycznych światów.

Goście specjalni:

WOJCIECH WAGLEWSKI – wokal, gitara
jeden z najoryginalniejszych polskich muzyków rockowych – wokalista, wybitny gitarzysta, kompozytor, autor tekstów; najbardziej znany jako lider własnego Voo Voo.

PIOTR ZIOŁA – wokal
polski wokalista, który debiutował wiosną 2016 roku, w wieku zaledwie 20 lat. Pierwsza płyta Revolving Door zebrała bardzo pochlebne recenzje. Laureat Fryderyka 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

VIENIO – wokal
polski raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser i dziennikarz radiowy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Znany przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie hip-hopowej Molesta Ewenement, której był współzałożycielem.

 

Wojtek Mazolewski Quintet:

  • WOJTEK MAZOLEWSKI – bas, wokal
  • JOANNA DUDA – instrumenty klawiszowe
  • OSKAR TÖRÖK – trąbka
  • MAREK POSPIESZALSKI – saksofon
  • JAKUB JANICKI – perkusja
 
 
Data: 23.07.2017
Godzina: 21:00
Miejsce: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego
Bilety: 65 zł/60 zł dostępne tutaj