Blog Conference Poznań tworzą ludzie- relacja

W dniach 21-22 kwietnia jeden z naszych przedstawicieli uczestniczył w największej konferencji dla blogerów w Polsce Blog Conference Poznan. Co roku wydarzenie BCP przyciąga tysiące uczestników. W tym roku było około 1500 uczestników z całej Polski.

Z Torunia wyruszyłem w piątek wraz z Anką z Piekielnej Strony Popkultury 

Dnia 21 kwietnia po godzinie 10:00 rozpoczęło się powitanie przez organizatorów. Następnie na scenie pojawiła się Janina, która jest uznaną w kręgu blogerką znaną jako Janina Dayli. Obudziła wszystkich wspaniałą prezentacją po której wszyscy zrywali boki a sala śmiała się i dokazywała razem z nami.

Po prezentacji Janiny nastąpiła krótka przerwa po ,której udaliśmy się na prezentację Agady Krypczyk z EmailLabs (agatapisze.pl ) gdzie wraz z Markiem Kaczmarkiem z RedLink opowiedzieli o tym jak i dlaczego newsletter jest taki ważny oraz o czym trzeba pamiętać tworząc dobry newsletter. Pokazywali na przykładzie takich osób jak Artur Jabłoński (link), Paweł Tkaczyk (link) którzy tworzą bardzo dobre newslettery, które są schludne i minimalistyczne.

Następnie uczestniczyłem w panelu pt: „Jak pogodzić życie zawodowym z prywatnym?”. Podczas niego bohaterkami były Ewa Grzelakowska- Kostoglu znana jako RedLipsticMonster, Justyna Kozłowska znana jako 10 minut spokoju oraz Kaja Szafrańska znana jako Serialowa . Panel prowadziła Magdalena Daniłoś z OFFON agency .

Po tym panelu przyszedł czas na przerwę. W strefie chilloutu dla uczestników partnerzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji. Lidl zadbał o brzuchy uczestników serwując dobre jedzenie z foodtrucków. Actimel dostarczył nam niezbędnych bakterii, OneDayMore zapewniło każdemu pyszne musli zapełniając żołądki, a MKCafe serwowało nam pyszną kawę, która była nam niezbędna do funkcjonowania.

Po przerwie udałem sie na prezentacji Nadii Długosz z kanału (BEKSY), która opowiedziała o tym jak angażować publiczność bez chwytów poniżej pasa.

Po pierwszym dniu wieczorem odbyło się After Party, gdzie można było porozmawiać i zintegrować się z innymi uczestnikami konferencji. O dobry nastrój zadbała firma LECH oraz Winnica Lidla.

 

Drugi dzień to również upłynął pod znakiem prelekcji.

Najpierw Lidl przygotował pyszne śniadanie, wraz ze smoothie do popicia. Następnie udałem się na panel, pt. „ O biznesach Youtuberów, o tym co robią poza YouTube”. Bohaterami tego panelu byli: Arlena Witt (Po Cudzemu ), Y (Magic Y), Waldek Florkowski (Motodoradca ), Adam Drzewiecki (CrazyNauka ). Panel poprowadził Łukasz Głombicki.
Bohaterzy tego panelu opowiedzieli czy YouTube to jedyna rzecz, którą się zajmują, czy robią rzeczy poza nim oraz jak wyglądają kulisy pracy na kanale, a także jak wyglądają przygotowania do nagrania odcinka

.

Następnie udałem się na panel Magdy oraz Bartka Daniłoś (OFFON agency), którzy opowiedzieli o tym czy wybrać wideo na YouTube czy na Facebooku oraz pokazali tricki które pomogą w codziennej pracy twórcą video.
Po panelu specjalistów z Off on Agency na scenie pojawiła się znana oraz lubiana blogerka Aleksandra Radomska. Tytuł jej panelu to ”Czy jakość broni się sama i czy można się obronić bez jakości? (I hajsu na reklamę)”. Opowiedziała na swoim przykładzie jak budowała swoją markę oraz ile czasu jej to zajęło. Jej prezentacja to była bardzo dobra mobilizacja do dalszej pracy.

I na tej prezentacji zakończyłem swój pobyt na Blog Conference Poznan. Jeszcze była chwila na zdjęcia z Janiną oraz Agaty znanej jako Miniaturowa oraz z Kasią znaną blogerką Dobrzewychowana.pl dawniej pudrowo.pl

Podsumowując.

Blog Conference Poznan to jedna z nie wielu konferencji, gdzie podczas weekendu spotykaja sie blogerzy z całej Polski by wymieniać się doświadczeniami. Podczas tego niesamowitego czasu nawiązały się nowe znajomości. współprace, przyjaźnie, które będą trwały bardzo długo. Był to mój drugi raz na BCP i mam nadzieję, że nie ostatni. Za każdym razem jest bardzo wysoki poziom merytoryki na wydarzeniach.

Bardzo dziękuję Ance oraz Organizatorom za tak cudownie spędzony czas. 🙂