Aktualności Dwór Artusa Toruń

Blackberry Hill

Muzyka Blackberry Hill to bardzo dobrze skrojony mix gatunków muzycznych z różnych biegunów czyli folk i… nieco elektroniki oraz słowa, a za nimi niebanalne treści. To połączenie tylko z pozoru uspokaja, lecz tak naprawdę jest pełne emocji.

Teksty to tajemnicze i momentami baśniowe odwzorowanie codziennych przemyśleń i wydarzeń. Utwory skomponowano przy użyciu gitary akustycznej, fortepianu i wiolonczeli. Do tego dochodzą syntezatory i efekty elektroniczne, zaś ambientowe chórki tworzą wyjątkową przestrzeń wokół linii melodycznych. Brzmienia perkusyjne to połączenie klasycznego zestawu brzmień syntetycznych i wszystkich przedmiotów, w które można uderzać (ulubionymi ich instrumentami są schody od domowej antresoli oraz nakrętka od butelki).

Blackberry Hill to twórczy indywidualiści preferujący samodzielną pracę nad swoją muzyką. Krótka charakterystyka ich muzyki sprowadzająca się do stwierdzenia: połączenie indie folku z mroczną elektroniką. Na koncercie w Toruniu zaprezentują przede wszystkim materiał z EPki House Of Bonesnagranej i wyprodukowanej w domowym studio. Muzyka folkowa do tego ciekawe teksty i ożywcza elektronika to znakomita propozycja koncertu na letni wieczór w plenerze.

Wystąpią:

  • Małgorzata Żwikiewicz – wokal
  • Paweł Wiśniewski – gitara akustyczna, klawisze, elektronika
  • Joanna Olczyk – wiolonczela
  • Wojtek Chmielewski – gitara elektryczna

Data: 22.07.2016

Godzina: 20:00

Miejsce: Scena plenerowa na Rynku Staromiejskim