Artus Festival – Iza Kuna

Iza Kuna – aktorka filmowa i teatralna, wykładowczyni Warszawskiej Akademii Teatralnej, ale też blogerka i autorka ciepło przyjętej książki KlaraKobieta o wielu twarzach będzie gościem tegorocznej edycji Artus Festival.

Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Od lat związana jest z Teatrem Polskim w Warszawie. Brała udział w wielu etiudach filmowych Mistrzowskiej Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy, m.in. w filmie irlandzkiej reżyserki Nory McGettigan pt. Jak to jest być moją matką, nagrodzonym na festiwalu w Wiesbaden i San Sebastian. W 2013 r. wydała debiut prozatorski, który zyskał dużą rzeszę czytelników. Książka prezentuje tragikomiczny portret współczesnej singielki Klary, wciąż szukającej życiowego szczęścia.

Podczas spotkania aktorka opowie o pracy w telewizji, grze w teatrze, napisanej książce oraz planach na najbliższą przyszłość. Czy zamierza napisać kolejną powieść? Czy ma w planach systematycznie zająć się reżyserowaniem? Na te i wiele innych pytań udzieli odpowiedzi podczas październikowego spotkania, które poprowadzi Paulina Błaszkiewicz.

 

Kocham swój zawód, ale niespecjalnie go szanuję i nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Nigdy nie spełniałam żadnej misji. Porównajmy aktorstwo do zawodu lekarza. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek uratowała komukolwiek życie. Powtarzam – to piękna profesja, natomiast uważam, że zwyczajna, coraz bardziej zwyczajna.Iza Kuna

Data: 18 października 2018
Godzina: 18:30 
Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa
Wstęp wolny