9. Toruńska Giełda Winylowa

To już dziewiąta edycja Toruńskiej Giełdy Winylowej, a trzecie w progach Dworu Artusa.

Giełda została stworzona przez toruńskiego fotografa i kolekcjonera Jacka Chmielewskiego, który to konsekwentnie stara się promować muzykę nagraną na czarnych krążkach.

Toruńska Giełda Winylowa to z pewnością nie lada gratką dla miłośników tego typu płyt, których nie brakuje w naszym mieście. Bez dwóch zdań winyle wróciły do łask, czego dowodem są artyści, którzy wydają kolejne swoje albumy nie tylko na kompaktach czy w wersji cyfrowej. To już nie jest niszowa fanaberia, a prawdziwy trend współczesnej muzyki. Wszyscy miłośnicy czarnych krążków mówią zgodnie, że jest coś innego, czarodziejskiego w muzyce odtwarzanej właśnie na gramofonie. Płyta winylowa to coś wyjątkowego w dobie mp3 i YouTube. Taka namiastka prawdziwego kontaktu z muzyką.

Giełda winylowa to z jednej strony okazja, aby zaopatrzyć się w nowe płyty, ale z drugiej strony – aby być może sprzedać te, które zalegają nam w szafach. Organizatorzy zapraszają zarówno koneserów, jak i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z winylami. Lepszego miejsca na to nie znajdziecie!

Data: 4 marca 2017

Godzina: 11:00-17:00

Wstęp wolny

Więcej: tutaj