Koncert Pieśni Niepokornej

Do 22 sierpnia wokaliści i zespoły muzyczne mogą zgłaszać się do konkursu na interpretację pieśni niepokornej „Sierpień 80”. Laureaci wystąpią podczas koncertu galowego, wieńczącego kujawsko-pomorskie obchody 35. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Organizatorem imprezy jest Urząd Marszałkowski.

Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez wypełnienie karty uczestnika, znajdującej się tutaj i przesłanie na adres tomek@kaminski.net.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć krótką charakterystykę artystyczną. Przesłuchania preeliminacyjne odbywają się od 26 sierpnia. Uczestnicy mają za zadanie wykonać jeden utwór z listy zamieszczonej tutaj lub inny nawiązujący w swojej treści do czasów tworzenia się ruchu niepodległościowego „Solidarność” w dowolnej aranżacji i z dowolnym akompaniamentem.

Najlepsi wykonawcy przechodzą do drugiego etapu, czyli koncertu konkursowego. Koncert odbędzie się 29 sierpnia w toruńskim Muzeum Etnograficznym. Uczestnicy wykonają utwory z profesjonalnym zespołem i będą oceniani przez jury. Laureaci trzech pierwszych miejsc wystąpią w koncercie galowym, a także otrzymają nagrody finansowe. Regulamin konkursu tutaj.

Koncert galowy pieśni niepokornej odbędzie się 30 sierpnia w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego. Gwiazdą wydarzenia będzie Grażyna Łobaszewska. Wystąpią także Natalia Niemen z zespołem, Stanisław Klawe, Andrzej Lampert, zespół Bikini. Koncert poprowadzi Paulina Chylewska.

– Między innymi dzięki muzyce mamy możliwość kultywowania pamięci o wydarzeniach Sierpnia 80. Cieszę się, że młodzi artyści co roku w ramach konkursu pieśni niepokornej wykonują utwory, które towarzyszyły czasom rozpoczynającym drogę do wolności narodów naszej części Europy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Podczas koncertu konkursowego zorganizujemy konkurs dla publiczności, nagrodami są telewizor LCD 42”, laptop i rower. Regulamin
Więcej informacji o koncercie na www.sierpien80.eu.