25 lat Varius Manx & Kasia Stankiewicz

Varius Manx obchodzi niebagatelny jubileusz dwudziestopięciolecia powstania grupy! Z tej okazji zespół przygotował wyjątkową trasę koncertową, na mapie której nie mogło zabraknąć Torunia. Godną oprawę ich występowi nadadzą artusowe Koncerty pod Gwiazdami 2016.

Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tournée grupa występuje z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz! Jubileuszowa trasa koncertowa to zatem wydarzenie ekskluzywne. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity z lat 90., takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki, jak „Maj”.

Historia zespołu zaczyna się w 1990 roku. Ich płyty, jak: Emu, Elf, Ego, End zyskały status wielokrotnie platynowych. Warto zaznaczyć, że zespół Varius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony Brylantową Płytą, nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt.

Z pewnością podczas jubileuszowego koncertu jaki zabrzmi w Muzeum Etnograficznym w Toruniu nie zabraknie przebojów, niezapomnianych muzycznych uniesień i energetycznych dźwięków. Wartością dodaną jest to, że ponowne spotkanie Varius Manx i Kasi Stankiewicz zaowocowało nowym utworem „Ameryka“. Będzie więc coś zupełnie nowego. Może otwierającego nowy rozdział zespołu…?

Data: 15 lipca 2016

Miejsce: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Godzina: 21:00

Bilety: 60 zł (ulgowy), 70 zł (normalny)  tutaj