19. Jazz Od Nowa Festival

JAZZ Od Nowa Festival zajmuje szczególne miejsce wśród wielu festiwali organizowanych w toruńskim Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Inauguracja festiwalu w 2001 roku była zwieńczeniem istotnego wątku działalności „Od Nowy”, która zarówno w swej poprzedniej siedzibie, w staromiejskim Dworze Artusa, jak
i obecnej, na „akademickich” Bielanach zawsze sprzyjała muzyce jazzowej.
Festiwal na stałe zagościł już w kalendarzu jazzowych imprez w naszym kraju, zyskując stale poszerzające się grono fanów. Nazwa festiwalu jest wieloznaczna. Chodzi nie tylko
o skojarzenie z nazwą klubu, ale także o podkreślenie skutecznie realizowanej przez „Od Nowę” idei powrotu do tradycji grania jazzu w ośrodkach akademickich. Określenie to charakteryzuje również filozofię festiwalu – nowe spojrzenie na jazz, realizowane przez połączenie klasycznego już dziś „głównego nurtu” z tak zwaną „nową muzyką improwizowaną”, którą reprezentuje wielu młodych wykonawców poszukujących oryginalnych form wyrazu.

JAZZ Od Nowa Festival cechuje się wyraźnie skrystalizowanym profilem, od początku łączącym klasykę jazzu z jego nurtem eksperymentalnym, czego wyrazem jest dbałość o jak najszersze spektrum formuły stylowej, rozciągającej się od akustycznego mainstreamu, przez free jazz, jazz rock, aż po propozycje okołojazzowe i muzykę improwizowaną.

W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpiła cała polska czołówka oraz gwiazdy światowego i europejskiego jazzu: Al Foster, Miroslav Vitous, Hiram Bullock, Victor Lewis, David Friesen, Peter Brotzmann, Anders Jormin, Greg Osby, Mark Soskin i wielu innych.

Będzie to już 19. edycja festiwalu, który odbędzie się na dwu scenach: w nowej sali widowiskowej ACKiS „Od Nowa” oraz w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Szczegóły na www.jazz.umk.pl


20 – 23 lutego (środa – sobota), godz. 20:00
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, Toruń

Ceny biletów:
środa, czwartek, piątek: 40 zł / 50 zł
sobota: 50 zł / 60 zł
Karnet: 120 zł/ 150 zł

Informujemy, że od 21.01.2019 rusza sprzedaż biletów online. Dokonując kupna biletów online najpierw prosimy o wysłanie maila informacyjnego na adres: jazz@umk.pl z następującymi informacjami:• imię i nazwisko
• ilość biletów

W temacie maila prosimy wpisać – KUPNO ONLINE – Jazz Od Nowa Festival 2019 W odpowiedzi otrzymają państwo dane do przelewu. Podstawą sfinalizowania transakcji jest wpłata odpowiedniej kwoty na podane konto i otrzymanie od nas potwierdzenia. Po zaksięgowaniu przelewu, potwierdzenie rezerwacji wyślemy mailem. Na wiadomości i wpłaty czekamy do 15 lutego (ilość biletów ograniczona!) Wykonane po tym terminie wpłaty będą zwracane.