17. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Tematem przewodnim 17. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki będzie rzeka Wisła. W wydarzeniach będzie można wziąć udział w dniach 21-25 kwietnia 2017 r.

Program tegorocznego festiwalu przewiduje łącznie 135 imprez – warsztatów, wykładów, pokazów, inscenizacji, konkursów, spektakli teatralnych i pokazów filmowych. Czterodniowy festiwal jest okazją dla uczestników do poznania niemal wszystkich dziedzin nauki uprawianych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Organizatorzy festiwalu rokrocznie podkreślają, że wydarzenia dobrane zostały dla każdej grupy wiekowej uczestników i różnorakich zainteresowań odwiedzających festiwalowe wydarzenia. Celem festiwalu jest popularyzacja nauki i sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu.

Tematem przewodnim 17. edycji Toruńskiej Festiwalu Nauki i Sztuki jest rzeka Wisła, w nawiązaniu do 2017 roku obchodzonego jako Rok Rzeki Wisły. Temat przewodni w dniach 21-25 kwietnia będzie łączył, inspirował i popularyzował różne dziedziny wiedzy, pasji i zainteresowań.

Inauguracja Toruńskiego Festiwalu Nauki Sztuki odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18:00 w Auli UMK występem taneczno-wokalnym pt. „Podróż do Azji. Kulturalne Chiny w pigułce”, który zaprezentują przedstawiciele University Of Electronic Science and Technology of China. Wykład z pokazem pt. „W poszukiwaniu harmonii: tradycyjna medycyna chińska” wygłosi prof. Zhang Yi z Beijing Open University.

Imprezy będą odbywać się na wydziałach UMK, a także m.in. na Bulwarze Filadelfijskim, w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w Centrum Kultury Dwór Artusa.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest wolny, ale na większość z nich obowiązują zapisy, które rozpoczną się w poniedziałek, 10 kwietnia.

Wejściówki na niektóre z wydarzeń odbywających się w ramach TFNiS będą rozdawane w Dworze Artusa (Rynek Staromiejski 6) w środę19 kwietnia w godz. 16:00-18:00.

Szczegółowy program festiwalu pobrać można tutaj.

Wyszukiwarka wydarzeń dostępna jest na stronie internetowej Festiwalu Nauki i Sztuki.